با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان؛ دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی منطقه آزاد ارس برگزار شد

با استقبال چشمگیر شرکت کنندگان؛ دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی منطقه آزاد ارس برگزار شد
دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی منطقه آزاد ارس با حضور پرشور هزاران ارس وند و گردشگران علاقمند به ورزش برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در حالیکه پیش بینی وضع هوای شهر جلفا در روز جمعه از سوی سازمان هواشناسی کشور صاف و آفتابی اعلام شده بود، باران رحمت الهی از نخست دقایق همایش پیاده روی نازل شد تا ورزشکاران در زیر باران و هوای لطیف حاشیه رودخانه ارس، مسیر پنج کیلومتری این همایش را در فضایی پرنشاط تر طی کنند.
حضور نوزادان در آغوش والدین، کودکان، نوجوانان و جوانان یکی از نکات جالب توجه این همایش بود که از ساعت 8 صبح با حضور هزاران ورزش دوست در ارس آغاز شد.
دراین همایش که بصورت زنده از شبکه استانی سهند صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی پخش می شد، به قید قرعه 120 هدیه ارزنده با مشارکت مالی و کالاهای تولیدی کارخانجات منطقه آزاد ارس به شرکت کنندگان اهدا شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس، در مراسم اختتامیه این همایش در جمع ارس وندان و گردشگران علاقمند به ورزش با اشاره به لزوم ترویج روحیه نشاط و شادابی در بین اقشار مختلف جامعه، گفت: لازمه توسعه و پیشرفت هر کشوری وجود انسان های شاداب، سالم و نواندیش بوده و سازمان منطقه آزاد ارس در این راستا اهداف و برنامه های ویژه ای تدوین کرده و اجرا می کند.
محسن خادم عرب باغی، حضور گسترده مردم در همایش پیاده روی خانوادگی ارس را روحیه مضاعفی برای تلاش در جهت توسعه و سازندگی بیان کرد و از توسعه و پیشرفت دوچندان ارس در آینده نزدیک خبر داد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز یکی دیگر از ورزشکاران جمع هزاران نفری پیاده روی خانوادگی ارس بود.
محمد حسن ن‍ژاد، پیشرفت و توسعه روزافزون منطقه آزاد ارس را یادآور شد و با اعلام خبر الحاق دشت یکانات به منطقه آزاد ارس، افزود: با توجه به کثرت تقاضا و کمبود مکان برای ارایه به سرمایه گذاران در محدوده 20 هزار هکتاری منطقه آزاد ارس، الحاق دشت های هادیشهر، یکانات، آغ بلاق، قره بلاق و امیرآباد به منطقه آزاد ارس پیشنهاد شد که با الحاق دشت یکانات به جهت نزدیکی به فرودگاه موافقت شده و سایر موارد نیز در دست بررسی است.
لازم به ذکر است اجرای برنامه های شاد و مفرح با حضورهنرمندان موسیقی و هیئت های ورزشی استان از جمله ورزشکاران باستانی کار، پاراگلایدرسواران و رزمی کاران، شور و هیجان ویژه ای به مراسم اختتامیه این همایش بخشیده بود.
در دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی ارس، مسئولان منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا همگام با مردم مسیر فلکه یادبود تا پارک کوهستان ارس را با شعار ورزش ضامن تندرستی طی کردند./ج
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج