همزمان با روز جهانی عصای سفید/همایش بزرگ عصای سفید در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همزمان با روز جهانی عصای سفید/همایش بزرگ عصای سفید در منطقه آزاد ارس برگزار شد
به مناسبت روزجهانی عصای سفید، مراسمی به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس و موسسه نابینایان بصیر در راستای تجلیل از روشندلان، در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در این مراسم که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و معاون فرهنگی اجتماعی و برخی از مدیران سازمان و مدیرعامل و مسئولان موسسه نابینایان بصیر و برخی از روسای ادارات شهرستان جلفا برگزار شد، از نابینایان فعال وافتخارآفرین درعرصه های مختلف فرهنگی، هنری، قرآنی، ورزشی و راه یافتگان به مدارج مختلف آموزش عالی با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.
طی این مراسم که در آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا برگزار شد، هنرمندان روشندل به اجرای برنامه های مختلف هنری از جمله تلاوت قرآن، موسیقی سنتی، شعرخوانی و... پرداختند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این مراسم ضمن با تبریک روز عصای سفید به همه روشندلان، خصوصا روشندلان موسسه بصیر گفت: استعداد همیشه به جسم نیست و جسم یک قالب است و به تعبیری استعداد در تعالی و والایی فکرواندیشه و اراده است.
محسن خادم عرب باغی افزود: روشندلان و نابینایان اراده های متمایز و بزرگی دارند و اگر چشم سر بسته است، چشم دل شان و نیز دریچه های روشن معرفت به روی آنان باز است.
وی ادامه داد: روشندلان انسان هایی هستند که پشت نا امیدی را به خاک مالیده اند و قهرمان واقعی هستند و بی شک اراده های قوی این عزیزان قابل ستایش است.
عرب باغی افزود: استعدادیابی نابینایان و کم بینایان خیلی مهم است ولی بکارگیری این استعدادها بر عهده مسئولان می باشد.
مدیرعامل موسسه نابینایان مهرگسترشمالغرب نیز در این مراسم، با اشاره اجمالی به اقدامات انجام گرفته در موسسه بصیر گفت: موسسه خیریه بصیر می‌کوشد از یک سو نسبت به آموزش و توانبخشی نابینایان و کم‌بینایان اقدام کرده و از سوی دیگر نسبت به آماده‌سازی فرهنگی جامعه و احقاق حقوق آنان در جهت جذب و پذیرش گروه هدف اقدام کند و بستر مناسبی برای توسعه و تعالی اجتماعی و فرهنگی نابینایان و کم‌بینایان و نیز مستقل سازی آنان در جامعه را فراهم کند.
رفعتی افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در تمامی زمینه ها شامل؛ آموزش قرآن کریم، تواشیح، رایانه، صنایع دستی،‌ آواز خوانی و... از دیگر فعالیت‌های این موسسه است.
لازم به ذکر است در پایان این مراسم از دانشجویان و چهره های قرآنی، ورزشی، هنری، موسیقی، شعر و ... با اهدای هدایائی قدردانی شد./ظ
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج