نشست هیات های عزاداری منطقه آزاد ارس برگزار شد/آمادگی مردم منطقه ارس برای برگزاری عزای سید و سالار شهیدان

نشست هیات های عزاداری منطقه آزاد ارس برگزار شد/آمادگی مردم منطقه ارس برای برگزاری عزای سید و سالار شهیدان
نشست روسای هیات های عزاداری منطقه آزاد ارس به منظور هماهنگی برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) در این منطقه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست که به همت معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا برگزار گردید، انجام مراسم عزای امام حسین (ع) به نحو شایسته و در خور شان مقام آن حضرت مورد تاکید قرار گرفت.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا در این نشست گفت: تجمع هیات های عزاداری شهرستان جلفا در قالب همایش عزاداران در مصلی وحدت هادیشهر و در روز هشتم محرم برگزار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدی افزود: تمامی علما و مراجع بر انجام عزاداری به شیوه و رسوم سنتی تاکید دارند و در این خصوص نیز باید نظرات مراجع عظام مورد توجه قرار گیرد و در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی برای تامین روحانی هیات های عزاداری هیچ مشکلی ندارد.
در ادامه این نشست فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان جلفا گفت: خوشبختانه با همکاری مناسب هیات های عزاداری منطقه آزاد ارس در سالهای گذشته تاکنون هیچ مورد خاصی که خارج از اصول و ضوابط باشد مشاهده نشده است.
سرهنگ دهقانی افزود: هیات های عزاداری باید با رعایت زمان شروع و پایان مراسم عزاداری و نیز عدم استفاده از ابزارهایی که احتمال اذیت و سلب آرامش مردم را در پی دارد، نسبت به برنامه ریزیهای خود حساس باشند و نیز توصیه می شود روسا و مسوولین هیات ها در خصوص موارد بهداشتی نذورات دقت کافی را داشته باشند.
وی افزود: در خصوص موارد ترافیکی ازهر هیات یک نفر بعنوان همیار پلیس با نیروی انتظامی همکاری خواهد داشت.
حجت الاسلام علیزاده؛ دادستان شهرستان جلفا نیز در این نشست گفت: خوشبختانه تمهیدات لازم برای برگزاری مناسب مراسمات در منطقه اندیشیده شده است و هیات های عزاداری اتحاد و همدلی و رعایت اخلاق عزاداری و جلوگیری از اختلافات را مدنظر قرار دهند.
معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری منطقه آزاد ارس در این نشست گفت: مراسم عزای سالار شهیدان مراسمی مردمی است و سازمان آماده هر گونه هماهنگی و همکاری با هیات های عزاداری و متولیان این امر برای برگزاری هر چه مناسب مراسم این ایام است.
بهرام سرمست افزود: با هماهنگی هیات های مذهبی، اجتماع عاشوراییان منطقه آزاد ارس نیز در شهر جلفا برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در این ایام مراسم معنوی زیارت عاشورا با حضور کارکنان سازمان منطقه آزاد ارس در مسجد شهر جلفا خواهد شد.
لازم به ذکر است کتابچه آشنایی با احکام عزاداری از نظر علما و مراجع عظام تقلید در این نشست در اختیار روسای هیات های عزاداری منطقه آزاد ارس قرار گرفت.
گفتنی است 10 هیآت عزاداری در محدوده جلفای منطقه آزاد ارس وجود دارد./ظ
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج