نشست شورای راهبردی فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس برگزار شد فرهنگسرای قرآنی در منطقه آزاد ارس تشکیل می شود

نشست شورای راهبردی فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس برگزار شد  فرهنگسرای قرآنی در منطقه آزاد ارس تشکیل می شود
نشست شورای راهبردی فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس با حضور محمدرضا پورمعین، دبیر شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد تجاری اقتصادی و رحیم خاکی، محمد بادپا، به عنوان اعضای شورا و نیز فعالان قرآنی برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در این نشست که در راستای بررسی راهبردهای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد، دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد در ابتدای برنامه با اشاره به مهم بودن توسعه فرهنگ قرآنی در کشور گفت: اگر در حوزه فرهنگ و در مسائل جاري، راهبرد قرآن بنیادی را حفظ نکنیم بي ترديد با چالش مواجه می شویم.
معین پور افزود: باید بپذیریم که امتداد نظریه تمدنی کشور نیازمند گسترش فرهنگ قرآنی در تمامی سطوح فرهنگ و برای کلیه اقشار است.
در ادامه این نشست، محمد بادپا عضو شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد گفت: باید برای فعالیت های قرآنی یک جایگاه راهبردی قائل شویم و این مقوله را در تمامی مناطق آزاد با یک برنامه مدون و اصولی پیش ببریم.
این عضو شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد، در ادامه جذب مخاطب برای فعالیت های قرآنی را مهم توصيف کرد و افزود: جذب افراد مستعد در زمینه های قرآنی بویژه دانش آموزان و نوجوانان یکی از زیربنایی ترین کارهایی هست که در این راستا می توان انجام داد و لازمه آن نگاه ویژه خود مسئولان به قرآن و بالاخص حفظ قرآن است.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس نيز در نشست شورای راهبردی فعالیت های قرآنی گفت: حوزه قرآني از محورهای کاری مهم معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس می باشد.
بهرام سرمست افزود: نشست هاي این شورا با هدف انسجام هرچه بیشتر فعالیت های قرآنی و نیز موسسات قرآنی تشکیل می شود.
وي ادامه داد: در راستای این ماموريت، هم افزایی تشکل ها، موسسات و سازمان های فرهنگی راه گشای حل مشکلات احتمالي خواهد بود.

وی همچنين افزود: به زودی مرکز فرهنگسرای قرآنی در منطقه آزاد ارس تشکیل می شود كه می ‌توان با برگزاری همایش فعالان قرآنی، فرهیختگان و فعالان موسسات قرآنی را نسبت به اهداف و اهميت تشكيل آن آشنا نموده و ظرفیت‌های جاري که در حوزه قرآن در سطح منطقه وجود دارد را به ظهور و بروز برسانیم.

سرمست، گفت: حضور در جلسات قرآنی نوعی ادای دین است و ایجاد این مراکز علاوه بر پر کردن خلاً دینی مردم در حوزه حفظ و نیز تربیت و شناسایی مفسران قرآنی نقش بسزایی دارد.

لازم به ذكر است شورای راهبردی قرآن با حکم حجت‌الاسلام والمسلمین زم، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد در مناطق آزاد تجاری اقتصادی و متشکل از فعالان قرآنی کشور است که در این شورا محمدرضا پورمعین، دبیر شورای راهبردی قرآن در مناطق آزاد تجاری اقتصادی و رحیم خاکی و محمد بادپا، به عنوان اعضای شورا فعالیت می نمایند./ ظ
برچسب ها : ارس، قرآن
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج