همایش اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همایش اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری در منطقه آزاد ارس برگزار شد
همایش اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری با موضوع اعتیادهای مدرن و عوامل اجتماعی روانی و تاثیر آن بر خانواده در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، همایش اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس و با همکاری شرکت روان تابان ارس با موضوعیت شناخت اعتیاد اینترنتی در نوجوانان و جوانان و راه های پیشگیری از آن در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
در ابتدای این همایش الهوردیزاده کارشناس اجتماعی سازمان به تشریح عوارض ناشی از اعتیاد فرزندان به اینترنت و بازی های رایانه ای پرداخت و مهم ترین قدم در این راستا را برنامه ریزی علمی و کارشناسی برای مقابله با آسیب های آن، آگاهی بخشی خانواده و فرزندان برای مقابله با عوارض ناشی از آن عنوان نمود.
در ادامه این همایش دکتر رسول حشمتی، داراي دکترای روانشناسی سلامت و عضو هیآت علمی دانشگاه تبریز بعنوان سخنران این همایش در خصوص اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری و لزوم نظارت خانواده ها بر کیفیت و کمیت استفاده فرزندان از این تکنولوژی ها، نکات لازم را بیان نمود.

وی همچنین ضمن تشریح محاسن پیشرفت های تکنولوژی و فناوری اطلاعات به بیان آسیب های آن نیز پرداخت و با تأکید بر استفاده صحیح از فناوری های نوین، گفت: درصورت عدم نظارت خانواده ها و استفاده بیش از حدّ از فضاهای مجازی و نرم افزارهای کامپیوتری، فرزندان دچار پرخاشگری، عدم تمرکز، چاقی و تنبل شدن ذهن می شوند./ج

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج