دومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر ارس برگزار شد/ لزوم برنامه ریزی صحیح بر اساس آمار موثق/ افزایش دو برابری ظرفیت مراکز اقامتی و پذیرایی تا یکسال آینده

  • 25 آذر 1393
  • 09:42
  • نشست
  • 0 دیدگاه
  • 1291 بازدید
  • Article Rating
دومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر ارس برگزار شد/ لزوم برنامه ریزی صحیح بر اساس آمار موثق/ افزایش دو برابری ظرفیت مراکز اقامتی و پذیرایی تا یکسال آینده
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در دومین جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد ارس بر لزوم توجه به آمار در برنامه ریزی برای تامین خدمات و نیازهای مسافران نوروزی تاکید کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، بهرام سرمست در جمع اعضای کمیته های ستاد هماهنگی خدمات سفر با اشاره به ضرورت خودارزیابی از تجربیات نوروز 1393 و سال های قبل، بر لزوم جدیت بیشتر جهت رفع نقاط ضعف تاکید کرد.
وی از احداث پارک های جدید در محدوده جلفا و سایر مناطق خبر داد و گفت: دو پارک جدید در مسیر سایت توریسم منطقه آزاد ارس جهت تامین نیازهای تفریحی مسافران و گردشگران آماده شده است.
سرمست افزود: اقدامات لازم جهت رفع موانع تردد و نیازهای خدماتی و بهداشتی جاذبه های گردشگری انجام شده و لازم است پروژه های در دست اجرا تا بهمن ماه سالجاری به اتمام برسند.
معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس زیباسازی فضای شهری را از الزامات جلب نظر گردشگران و ایجاد فضای آرام و لذت بخش عنوان کرد و اظهار داشت: در این مورد اقدامات خوبی انجام شده ولی کافی نیست و باید با همکاری تمامی کمیته های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر نواقص موجود رفع شود.
وی در ادامه بر اهمیت اطلاع رسانی برنامه های نوروزی در رسانه های مختلف و بخصوص در رسانه ملی و شبکه های بین المللی تاکید کرد و افزود: رسانه یکی از شاخص های اصلی جذب گردشگران می باشد و بهتر است این مهم نیز مورد توجه قرار گیرد.
بهرام سرمست از دو برابر شدن ظرفیت اسکان در سال آینده در منطقه آزاد ارس خبر داد و افزود: در نوروز 1394 باید به بهترین شکل ممکن از ظرفیت اسکان در مراکز اقامتی و مراکز آموزشی و ورزشی استفاده کنیم.

شایان ذکر است در این جلسه روسای کمیته های عضو گزارشی از عملکرد نوروز 1393 و پروژه ها و برنامه های در حال تدوین برای نوروز 1394 را ارایه کردند./ج

 

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج