همزمان با هفته پژوهش صورت گرفت:تجلیل از پژوهشگران برتر منطقه آزاد ارس

همزمان با هفته پژوهش صورت گرفت:تجلیل از پژوهشگران برتر منطقه آزاد ارس
همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه های منطقه آزاد ارس به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس و دانشگاه های فعال منطقه آزاد ارس برگزار گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس همزمان با هفته پژوهش از 30 استاد برتر پژوهشگر و نیز 25 دانشجوی برتر پژوهشگر در منطقه آزاد ارس تجلیل شد.
در ابتدای این همایش معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس با گرامیداشت هفته پژوهش گفت: لازمه پیشرفت کشور توجه به مقوله پژوهش می باشد و و لازمه دستیابی به پژوهش های مفید همت عالی و پشتکار در دانشجویان و نیز ایجاد تعامل بین پژوهشگران و دانشگاهها می باشد.
بهرام سرمست در ادامه با بیان اینکه بیش از 8600 دانشجو در 6 مرکز آموزش عالی بین المللی مستقر در منطقه آزاد ارس مشغول به تحصیل هستند، گفت: سالانه بالغ بر 50 طرح پژوهشی در منطقه آزاد ارس انجام، تصویب ومورد حمایت منطقه آزاد ارس قرار می گیرد.
وی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد ارس آمادگی خود را در خصوص ایجاد مرکز رشد و فن آوری دارد افزود: سازمان منطقه آزاد ارس از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند و آماده همکاری برای شروع فعالیت و نیز تاسیس شرکتهای دانش بیان می باشد.
در ادامه این همایش رضایی معاون امور دانشجویی و پژوهشی پردیس بین المللی دانشگاه تهران ضمن تاکید بر لزوم توسعه پژوهش گفت: دانشگاه ها باید دانشگاه های پژوهش محور باشند اما فراتر از آن رسالت دانشگاهها باید کارآفرین و ثروت آفرین باشد. و این زمینه ساز استقلال و خودایستایی کشور می گردد.

گفتنی است هم اکنون مراکز آموزش عالی پردیس دانشگاه تبریز و تهران در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، پردیس دانشگاه علوم پزشکی در زمینه های تخصصی پزشکی، دانشگاه علمی کاربردی آمیکو و نیز دانشگاه آزاد واحد بین المللی جلفا و دانشگاه پیام نور در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد در منطقه آزاد ارس مستقر می باشند./ج

 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج