بازدید اعضای اتاق بازرگانی ارمنستان و مجارستان از منطقه آزاد ارس/ ارس مزیتی برای توسعه روابط اقتصادی کشورهای همسایه و حوزه cis

بازدید اعضای اتاق بازرگانی ارمنستان و مجارستان از منطقه آزاد ارس/ ارس مزیتی برای توسعه روابط اقتصادی کشورهای همسایه و حوزه cis
اعضای اتاق بازرگانی کشورهای ارمنستان و مجارستان و نماینده کشور مجارستان در اتاق بازرگانی ارمنستان از منطقه آزاد ارس بازدید کرده و مباحث لازم برای همکاری های دوسویه در دیدار با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، در این دیدار مباحث مورد نیاز برای حضور سرمایه گذاران مجارستانی و ارمنستانی در منطقه آزاد ارس مورد بررسی قرار گرفت.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در این دیدار ارس را مزیتی مهم برای توسعه روابط اقتصادی بین کشورهای همسایه و حوزه cis با ایران دانست و افزود: منطقه آزاد ارس بعنوان منطقه ای استراتژیک برای تجارت آزاد و سرمایه گذاری های سودآور است.
علیار راستگو افزود: با توجه به قوانین مناطق آزاد در ایران، تمامی اختیارات وزارت خانه ها به این مناطق تفویض می شود و این امر موجب رونق سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی شده است.

در این نشست که با هماهنگی اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس برگزار شد، رییس اتاق بازرگانی مجارستان در ارمنستان ضمن تقدیر از سرعت کم نظیر ثبت شرکت در منطقه آزاد ارس، گفت: بدون شک نظم و سرعت بالا در انجام کار مهم است و این مهم در منطقه آزاد ارس رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری ایجاد می کند.

آندرانیک آرشکیان با بیان اینکه 20 دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی مجارستان در سراسر جهان فعال است و بزودی نمایندگی این اتاق در تهران راه اندازی می شود، افزود: مقصد اتاق بازرگانی مجارستان کشورهای توسعه یافته و با آینده روشن است.
وی گفت: سرمایه گذاران و تجار مجارستانی برای حضور در بازار ایران و همکاری با تجار و سرمایه گذاران ایرانی علاقمند هستند و در این راستا بعد از راه اندازی اتاق بازرگانی مجارستان در تهران که بعد از ماه ژانویه صورت خواهد گرفت، اولین گروه جهت مذاکره وارد ایران می شود.
در این دیدار نیکوگوس آکوپیان نماینده قانونی اتاق بازرگانی مجارستان و سوان سرکیسیان عضو اتاق بازرگانی مجارستان نیز مباحث لازم جهت حضور تجار و سرمایه گذاران مجارستانی در منطقه آزاد ارس را با معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس مورد بررسی قرار دادند./ ج
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج