به مناسبت روز ملی صادرات؛ 9 صادر کننده برتر منطقه آزاد ارس تجلیل می شوند

 به مناسبت روز ملی صادرات؛ 9 صادر کننده برتر منطقه آزاد ارس تجلیل می شوند

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس گفت: به مناسبت روز ملی صادرات 9 صادر کننده برتر منطقه آزاد ارس تجلیل می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر ایرج حاتمی گفت: 9 صادر کننده برتر منطقه آزاد ارس در سال 89 که در زمینه های تولید و صادرات محصولات نفتی و غیرنفتی و کالاهای بازرگانی در این منطقه فعالیت می کنند مورد تجلیل قرار می گیرند.

وی افزود: 3 شرکت فعال در زمینه تولید و صادرات محصولات نفتی با 42 میلیون و 509 هزار و 254 دلار در سال 89 بیشترین آمار صادرات از نظر ارزش دلاری را دارند.

وی افزود:3 شرکت صادرکننده بازرگانی برتر با 4 میلیون و 195 هزار و 728 دلار صادرات و 3 شرکت دیگر تولیدی محصولات غیر نفتی 2 میلیون و579 هزار و 637 دلار صادرات داشته اند.

وی وجود زیر ساخت ها را برای هر منطقه اقتصادی ضروری دانست و اظهار داشت: هر منطقه  برای اینکه بتواند در راستای اهداف توسعه ای خود حرکت نماید به وجود زیرساخت های اساسی نیازمند است.

ایرج حاتمی با بیان اینکه بخشی از زیرساختهای لازم برای صادرات و حمل و نقل در این منطقه در طول سالیان گذشته آماده بوده است، اذعان داشت: موقعیت استراتژیک و مسیرهای ترانزیتی و ریلی در این منطقه از سالهای گذشته حرکت صعودی منطقه آزاد ارس را در عرصه های صادرات و تولید و ترانزیت رقم زده است.

وی گفت: منطقه آزاد ارس یکی از مهمترین مناطق مرزی و گمرکی ایران به شمار می­رود و تاسیسات گمرک جلفا و ایستگاه راه آهن جلفا با حدود یک قرن سابقه برای انجام تشریفات گمرکی، انبارداری و ترخیص و حمل و نقل سه میلیون تن کالا در سال طراحی و احداث شده اند.

اضافه می شود پیش از این دکتر حاتمی از رشد 129 درصدی آمار ترانزیت خارجی و صادرات حاصل از تولید و رشد 55 درصدی صادرات قطعی در 6 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داده بود.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستانهای جلفا و خداآفرین می با شد و محدوده جلفای آن 20هزار و 500 هکتار مساحت دارد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج