رشد 76 درصدی تولید کالا در نیمه نخست سال جاری در منطقه آزاد ارس

رشد 76 درصدی تولید کالا در نیمه نخست سال جاری در منطقه آزاد ارس

میزان تولیدات انجام یافته توسط شرکت های تولیدی در منطقه آزاد ارس در نیمه نخست سال جاری بالغ بر 31 میلیون کیلوگرم بوده است که از نظر ارزش وزنی با رشد 76 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس این میزان تولید با صدور 171 گواهی تولید در معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس ثبت شده است.

براین اساس گواهی های صادر شده در زمینه فعالیت اقتصادی موردی و دائمی بازرگانی، تولیدی-صنعتی،خدماتی و عمرانی می باشند که ارزشی بالغ بر 304 میلیارد و 818 میلیون و901 هزار تومان داشته اند.

همچنین کالاهای صادر شده در این مدت انواع کامیون و تریلر و موتورهای دوچرخ ، انواع گازوئیل ، روغن صنعتی ،کیسه ها و رول های پلاستیکی و نایلون فریزر و نوار استرج ، روغن زیتون و روغن هسته انگور،گرانول ، انواع نخ پالت چوبی ، صفحه کابینت ، بنزین ، انواع مبلمان شهری ، چسب ام دی اف ، نمای ساختمان یونولیتی و مینرال ، پن کیک مغزدار ،لوازم خانگی ،انواع تشک ، بارکش کشاورزی سه چرخ ، پارکت چوبی، روغن صنعتی می باشند.

یادآور می شود مقایسه آمار نیمه نخست سال جاری با مدت مشابه سال قبل نشان داد منطقه آزاد ارس در زمینه ترانزيت خارجی و صادرات حاصل از تولید 129 درصد ،ثبت شرکت ها 17 درصد و در صادرات قطعی 55 درصد رشد داشته است.

گفتنی است منطقه آزاد ارس با 51هزار هکتار در مجموع بزرگترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای 4 محدوده منفصل از هم در شهرستانهای جلفا و خداآفرین می با شد و محدوده جلفای آن 20هزار و 500 هکتار مساحت دارد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج