مرمت برج ناقوس كليساي سنت استپانوس در منطقه آزاد ارس به پایان رسید

 مرمت برج ناقوس كليساي سنت استپانوس در منطقه آزاد ارس به پایان رسید

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس از تكميل پروژه هاي عمرانی گردشگری این منطقه با اعتبار 800 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر عادل نجف زاده با اعلام اين خبر افزود: مرمت برج ناقوس كليساي سنت استپانوس با اعتبار 200 ميليون ريال تا پایان مهر ماه سالجاري به پایان می رسد.

وی افزود: این طرح با مشارکت پايگاه كليساهاي تاريخي ايران آغاز شده و در حال انجام مراحل پایانی مرمت می باشد.

وی اظهار داشت: با تكميل اين پروژه داربست هاي كليسا براي هميشه از محوطه آن برداشته خواهد شد.

نجف زاده افزود:این بنا به دلیل قدمت تاریخی و اهمیت آن برای ارامنه و زیبایی فضای بنا مورد علاقه عکاسان و هنرمندان داخلی و خارجی می باشد که با حذف داربست های مرمتکاری زیبایی آن دوچندان خواهد شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: عمليات بهسازي و ساخت جاده دسترسي به منطقه گردشگري كيامكي و ژئوسايت پرمين ترياس در دست انجام است و تا پايان مهرماه به بهره‌برداري مي‌رسد.

 نجف زاده هدف از ساخت اين جاده را ساماندهي و هدايت سيل گردشگران طبیعت گرد ورودي به منطقه آزاد ارس عنوان کرد و گفت: ژئوسايت هاي كيامكي و پرمين ترياس به جهت برخورداري از آب و هواي مناسب و فضاي سبز کم‌نظير و همچنين ظرفيت پذیرش گردشگر همواره مورد استقبال گردشگران و اهالي منطقه بوده است.

اين مقام مسوول در سازمان منطقه آزاد ارس خاطرنشان کرد: ايجاد و بهسازي جاده مناسب به اين مناطق باعث دسترسي راحت و افزايش مدت ماندگاري گردشگران در اين مناطق خواهد شد.گفتني است پروژه ايجاد و بهسازي جاده دسترسي به ژئوسايت كيامكي و پرمين ترياس با اعتبار بالغ بر 600 ميليون ريال در حال تكميل مي باشد.

 

دکتر نجف زاده گفت: نام اين كليسا بر گرفته از استپانوس مقدس است و اين شخص يكي از اولين مومناني بوده كه به خاطر ايمان راسخ خود به شهادت رسيده است.

وی افزود : کلیسای سنت استپانوس با ویژگی‌های معماری و تزیینی یکی از زیباترین و مشهورترین کلیساهای ارمنیان در جهان است و در سال 2008 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج