منطقه آزاد ارس مزیتی ویژه برای استان آذربایجان شرقی است

منطقه آزاد ارس مزیتی ویژه برای استان آذربایجان شرقی است
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در آیین تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه آزاد ارس، گفت: منطقه آزاد ارس مزیتی ویژه برای استان آذربایجان شرقی است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، جعفر پاشایی افزود: همراه با تحولات چشمگیر در حوزه های تولید، صنعت، گردشگری و کشاورزی، فعالیت های بسیار سازنده ای در حوزه فرهنگ و آموزش در منطقه آزاد ارس صورت گرفته است.
پاشایی ایجاد زمینه های ساخت و توزیع فضاهای ورزشی و آموزشی، ایجاد زمینه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و ارایه خدمات فرهنگی و رفاهی برای فرهنگیان، توسعه پژوهش سراهای دانش آموزی، ایجاد و تجهیز کتابخانه مدارس را مورد تاکید قرار داد.
وی وضعیت مشارکت خیرین مدرسه ساز در استان آذربایجان شرقی را خوب ارزیابی کرد و افزود: وجود منطقه آزاد ارس و خیرین فعال در زمینه مدرسه سازی در شهرستان جلفا می تواند تحولات اساسی در احداث فضاهای آموزش و ورزشی ایجاد نماید.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه تنوع فعالیت های اقتصادی و فرهنگی، و برنامه ریزی و سرعت قابل توجه اجرای پروژه ها در منطقه آزاد ارس می تواند این منطقه را به الگوی توسعه در بین مناطق آزاد کشور تبدیل شود.
شایان ذکر است مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، مدیرکل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان جلفا، رئیس شورای اسلامی شهر جلفا، خیرین و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس از پروژه مجتمع آموزشی دکتر شریعتی منطقه آزاد ارس بازدید کردند.
یادآور می شود سازمان منطقه آزاد ارس از آذرماه سال گذشته اقدام به احداث مجتمع آموزشی دکتر شریعتی جلفا در دو فاز و با مساحت کلی 7500 متر مربع کرده است که فاز نخست آن با اعتبار 36 میلیارد ریال در حال احداث می باشد./ج

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج