روستای حق ویردی آباد به شهر جلفا الحاق شد

 روستای حق ویردی آباد به شهر جلفا الحاق شد

مراسم الحاق روستای حق ویردی آباد به مساحت 60 هکتار به شهر جلفا واقع در محدوده اول منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، در این مراسم مدیرعامل منطقه آزاد ارس بر لزوم انجام مطالعات لازم و اجرای طرح تفصیلی منطقه آزاد در این منطقه تاکید کرد. 

محسن خادم عرب باغی با بیان اینکه حق ویردی آباد چندین سال است که در محدوده منطقه آزاد ارس قرار داشت اما از خدمات روستایی برخوردار بود بر توسعه هماهنگ منطقه الحاقی با امکانات شهر جلفا تاکید کرد و گفت: هماهنگی برنامه ریزی ها برای توسعه متوازن با شهر جلفا از بروز معضلات و مشکلات اجتماعی و فرهنگی جلوگیری خواهد کرد.
وی ضمن تاکید بر فراهم نمودن شرایط مناسب برای بهره مندی اهالی این منطقه از تسهیلات بانکی جهت بهسازی بناها و بهبود نمای فضای شهری، اضافه کرد: با توجه به امکانات موجود در این منطقه، تامین تمامی امکانات بافت شهری و ارتقاء سطح مراکز آموزشی، خدمات شهری، بهداشتی و درمانی در اولویت قرار گیرد.
عرب باغی گفت: بعد از پیگیری های شورای اسلامی حق ویردی آباد در راستای اجرایی شدن درخواست و مطالبه مردم، نماینده ای از سوی سازمان منطقه آزاد ارس برای پیگیری و تحقق الحاق حق ویردی آباد به جلفا انتخاب شده و به مراجع مربوطه معرفی گردید.
مدیرعامل منطقه آزاد ارس ضمن تقدیر از تمامی نهادها و سازمان های مرتبط با الحاق روستای حق ویردی آباد به جلفا، با اشاره به فرایند انجام شده برای تصویب این طرح، گفت: این موضوع از تاریخ 4/10/1391 با درخواست سازمان منطقه آزاد ارس از طریق معاونت عمرانی و دفتر فنی استانداری آذربایجان شرقی پیگیری شده و جهت تصویب به دبیرخانه کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی ارسال گردید.
وی افزود: این موضوع در جلسه 16/2/1393 کمیسیون زیربنایی و شهرسازی و جلسه 25/2/1393 شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار آذربایجان شرقی مورد تصویب قرار گرفت و در 28/2/1393 از طریق دبیرخانه کمیسیون امور زیربنایی و شهرسازی استان به سازمان منطقه آزاد ارس ابلاغ شد.
وی ادامه داد: در 1/11/1393 بعد از تایید و حذف نام روستای مذکور از مناطق روستایی کشور از طریق اداره کل دفتر تقسیمات وزارت کشور به استانداری آذربایجان شرقی اعلام گردید.
شایان ذکر است روستای حق وردی آباد در تقسیمات کشوری از لیست 24 روستای بخش مرکزی شهرستان جلفا حذف و به شهر جلفا الحاق شد./ج
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج