رییس سازمان محیط زیست: پیگیر حل مشکل زیست محیطی رود ارس هستیم

رییس سازمان محیط زیست: پیگیر حل مشکل زیست محیطی رود ارس هستیم
رییس سازمان محیط زیست کشور در بازدید از غرفه منطقه آزاد ارس در چهاردهمین نمایشگاه محیط زیست که از 2 الی 5 اسفندماه در تهران برپا شده بود، گفت: بطور جدی پیگیر حل مشکل زیست محیطی رود ارس هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، معصومه ابتکار در بازدید از نمایشگاه محیط زیست تهران، در پاسخ به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست چه برنامه ای برای رفع مشکل رود ارس دارد، افزود: در این رابطه مذاکرات مستمری با کشور ارمنستان داریم و موارد و تذکرات لازم را در این زمينه مطرح کرده ایم.
وی اضافه کرد: در مذاکراتی که با مقامات کشور ارمنستان نسبت به جلوگیری از ورود پساب صنعتی به رود ارس داشته ایم بر لزوم رفع سریع مشکل زیست محیطی بوجود آمده تاکید داشته و داریم.
ابتكار ادامه داد: البته مناطق حفاظت شده امکان اجرای طرح های گردشگری بر اساس ضوابط و مطالعات سازمان حفاظت محیط زیست را به شکلی محدود و منطبق با شاخص های اکوسیستم طبیعت آن محل را دارد.
در این نمایشگاه بیش از 300 نهاد و صنایع حامی محیط زیست از سراسر ایران و از جمله سازمان منطقه آزاد ارس، اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی و صنایع حامی محیط زیست حضور داشتند.
منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران و قطب تولید و صنعت استان با معرفی فعالیت ها و محصولات تولیدی، پژوهشی و عملیاتی در عرصه های مختلف صنعتی، عمرانی، گردشگری و صنایع دستی در این نمایشگاه حضور پررنگ داشت.
معرفی سایت های مختلف تولیدی، صنعتی، توریسم و نمایش تصاویر مختلف از پروژه های شهری از جمله پارک کوهستان که در حاشیه رودخانه ارس احداث شده است و همچنین تصاویری از حیات وحش و گونه های مختلف گیاهی و حیوانی موجود در مناطق حفاظت شده منطقه آزاد ارس از دیگر آثار عرضه شده در این نمایشگاه می باشد.
اجرای پروژه های مختلف زیربنایی و توسعه ای در عرصه های مختلف اقتصادی و صنعتی بر اساس استانداردهای زیست محیطی از مهم ترین اهداف و برنامه های منطقه آزاد ارس برای تبدیل به قطب تولید، صنعت، تجارت و صادرات است که در این زمینه نیز اقدامات انجام گرفته زیست محیطی سازمان منطقه آزاد ارس در بخش های استراتژی صنعت، کشاورزی پایدار، زیرساخت ها و خدمات شهری در معرض دید عموم قرار گرفته است.
نمایش محصولات تولیدی صنایع ارس که با استاندارهای زیست محیطی منطبق است نیز به نمایش درآمده که از این بین می توان به انواع صیفی جات هیدورپونیک، ظروف یکبار مصرف گیاهی، پروفیل های الومینیومی ترمال بریک، لامپ های کم مصرف ال ای دی، شوینده های بسته بندی شده قابل حل در آب و زیست تخریب پذیر و ماکت پروژه های تعریف شده در حوزه محیط زیست و همچنین ارائه بروشورهای مختلف گردشگری از دیگر فعالیت های صورت گرفته برای معرفی فعالیت های زیست محیطی منطقه آزاد ارس در این نمایشگاه بود.
شایان ذکر است روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس بر اساس استراتژی های برتر تعیین شده برای این سازمان بصورت تخصصی در نمایشگاه های مختلف حضور داشته و همواره با استقبال گرم متخصصان مربوطه نمایشگاه ها همراه بوده است.
در این نمایشگاه نمایندگان 13 شرکت خارجی از کشورهای آلمان، لهستان، اتریش، سوئیس، سوئد، فراسنه، فنلاند، انگلستان، ایتالیا، بلژیک، کانادا، ترکیه و نیوزیلند نیز حضور داشتند.
این نمایشگاه در مساحتی بیش از 16 هزار مترمربع و در سالن های 38، 40، 41 میلاد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد که شرکت های داخلی و خارجی آخرین و جدیدترین دستاوردها و فناوری های خود در زمینه محیط زیست و صنایع مرتبط در بخش های تولیدی و خدماتی ارائه کردند./ج
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج