همایش سال جهانی نور در منطقه آزاد ارس برگزار شد

همایش سال جهانی نور در منطقه آزاد ارس برگزار شد
اولین همایش سال جهانی نور با همکاری سازمان منطقه آزاد ارس، اداره آموزش و پرورش جلفا و دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در ابتدای این همایش محسن خادم عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، بر تاثیرات علم اپتیک و فتونیک بر علوم دیگر همچون انرژی، پزشکی، صنعت و فناوری، ارتباطات و نجوم تاکید کرد و گفت: امروزه در کنار فراگیری این علوم باید به کاربردی کردن آموخته های علمی اهتمام داشته و برای تلفیق صنعت و دانشگاه برنامه ریزی نماییم.
رئیس ستاد ملی سال جهانی نور نیز در ادامه این همایش ضمن ارائه مطالبی با موضوعیت "اپتیک و فوتونیک پدید آورنده تکنولوژی های اعجاب انگیز" به سخنرانی پرداخت.
توجه به نقش علم اپتیک در زندگی روزمره مردم، توسعه تبادلات و تعاملات علمی بین متخصصان و پژوهشگران، آشنایی نسل جوان و دانش‌آموزان با موضوع‌ات علمی مربوط به نور و همچنین رشد تقاضای عمومی برای توسعه این علوم، از مهم ترین محورهای سخنرانی حبیب تجلی در این همایش بود.
در ادامه، پس از سخنرانی رییس آموزش و پرورش جلفا و همچنین رییس دانشگاه پیام نور این شهرستان، داودی یکی دیگر از سخنرانان این همایش در خصوص سلول های خورشیدی و نقش آنها در زندگی بشری امروزی و آینده مطالبی را ارائه نمود.
لازم به توضیح است دکتر حبیب تجلی، استاد بازنشسته دانشگاه تبریز، رئیس ستاد ملی سال جهانی نور کشور می باشد و دبیرخانه استانی این ستاد نیز در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره شناسی مستقر است.
شایان ذکر است سال 2015 از سوی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) به نام سال جهانی نور نامگذاری شده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج