در آئین استقبال از بهار؛ آستان مقدس امامزاده سیدمحمدآقا عطرافشانی شد

  • 24 اسفند 1393
  • 06:04
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 838 بازدید
  • Article Rating
در آئین استقبال از بهار؛ آستان مقدس امامزاده سیدمحمدآقا عطرافشانی شد
در آستانه فرا رسیدن سال نو و مقارن با ایام فاطمیه، آستان مقدس و ضریح امامزاده سیدمحمدآقا غباروبی و عطرافشانی شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در آئین استقبال از بهار و نیز همزمان با ایام فاطمیه آستان مقدس امامزاده سیدمحمدآقا در نوجه مهر در راستای حضور گردشگران در ایام نوروز در این منطقه، توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و امام جمعه شهرستان جلفا و جمعی از روحانیون منطقه، غبارروبی و با گلاب ناب عطرافشانی شد.
همچنین در پایان این مراسم روضه حضرت فاطمه با حضور مدیرعامل و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرفرهنگی آموزشی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و برخی از مسئولین ادارات و جمعی از روحانیون و علمای شهرستان و زائرین برگزار گردید.
شایان ذکر است مقبره امامزاده سید محمد آقا که از نوادگان امام موسی کاظم(ع) می باشد در کنار رودخانه ارس در مرز ایران – ارمنستان و در روستای نوجه مهر از توابع بخش سیه رود شهرستان جلفا واقع شده است که سالانه پذیرای بیش از دو میلیون زائر و گردشگر از اقصی نقاط کشور می باشد.
این آرامگاه نزد مردم از تقدس و احترام بسیار برخوردار است و هر سال کشاورزان آن نواحی پس از برداشت محصول برای زیارت و ادای نزورات خود به این امام زاده می روند.
موقعیت خاص اقلیمی و آب و هوای منحصر به فرد باعث ایجاد تنوع محصولات کشاورزی در این روستا از جمله انار مرغوب، انجیر، ذغال اخته، گیلاس، انگور و گردو شده است.
این امامزاده اولین امامزاده در آذربایجان شرقی است که مجهز به 180 باب زایر سرا و دیگر امکانات رفاهی است و تمامی امکانات رفاهی زایرین از جمله اسکان، سرویس بهداشتی، کشتارگاه، سردخانه و پارکینگ خودرو برای زایرین مهیا می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج