قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور: باید از ظرفیت رسانه ها در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز استفاده نماییم

  • 25 اسفند 1393
  • 15:21
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 824 بازدید
  • Article Rating
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور: باید از ظرفیت رسانه ها در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز استفاده نماییم
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس برگزار گردید گفت: باید از ظرفیت رسانه ها و هنرمندان در ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز استفاده نماییم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه کشور توجه ویژه به ظرفیت رسانه ملی در امر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز با استفاده از ابزار هنر، فیلم، پویانمایی، توجه ویژه به سازمان های مردم نهاد و توسعه و تقویت یاوران نمازو تلاش ویژه برای فرهنگ سازی نماز در فضای مجازی را از جمله مهمترین برنامه های ستاد اقامه نماز کشور برشمرد.
وی با اشاره به عملیاتی نمودن پیام های مقام معظم رهبری دراجلاس های سراسری نماز گفت: آشنا سازی و آسان سازی برای انجام فریضه نماز در بین آحاد مردم از جمله تاکیدات حضرت آیت الله خامنه ای میباشد که باید از رویکرد اساسی ستاد های اقامه نماز در ترویج و اشاعه این فرهنگ باشد.
مظفر ملاک برنامه های ستاد اقامه نماز را رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان نمود و گفت: ستاد اقامه نماز در حول محورهای فرهنگی، فعالیتهای آموزشی، طرح یاوران و پیگیری عملکرد دستگاه ها فعالیت می کند
وی با بیان اینکه در حال حاضر نماز صبح در ۳۰ درصد مساجد کشور اقامه می شود گفت : برنامه های ستاد اقامه نماز باید برمحور تحول و نوآوری و با رویكرد مدیریت جهادی باشد.
وی نماز را مایه خیر و برکت و راه پیشبرد اهداف بشر دانست و افزود: اگر ما به تنهایی خودمان بتوانیم نمازمان را در اول وقت و با آرامش اقامه کنیم تنها در ۵۰ درصد این فریضه الهی موفق عمل کرده ایم چرا که ۵۰ درصد آن مربوط به دعودت دیگران به این فریضه مهم است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در دستگاه های اجرایی حق نمازخانه‌ها به خوبی ادا نشده است، گفت: باید بهترین مکان را در دستگاهایی اجرایی برای نماز خانه در نظر بگیریم.
شایان ذکر است نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل اعضای این ستاد و نیز قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در منطقه آزاد ارس برگزار گردید.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج