نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس برگزار گردید/عرب باغی:ساماندهی نمازخانه ها و ترویج فرهنگ نماز از مهمترین برنامه های منطقه آزاد ارس می باشد

  • 25 اسفند 1393
  • 15:24
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 855 بازدید
  • Article Rating
نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی در منطقه آزاد ارس برگزار گردید/عرب باغی:ساماندهی نمازخانه ها و ترویج فرهنگ نماز  از مهمترین برنامه های منطقه آزاد ارس می باشد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی که در منطقه آزاد ارس برگزار گردید گفت: ساماندهی امکانات نمازخانه ها و ترویج فرهنگ نماز از مهمترین برنامه های منطقه آزاد ارس می باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرعامل منطقه آزاد ارس در نشست ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، با تشریح اقدامات انجام یافته در خصوص ترویج عمل به فریضه نماز گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن منطقه آزاد ارس مرمت و باز سازی نمازخانه ها از جمله اولویت های این منطقه می باشد و ساماندهی هرچه بهتر امکانات در ترویج این فرهنگ جزو برنامه های ما می باشد.
عرب باغی با اشاره به اینکه در سال 93 پارک های جدیدی در محدوده مرزی جلفا احداث شده گفت : این پارک ها علاوه بر دارای بودن نمازخانه مجهز ، سیستم پخش اذان در این مجموعه های تفریحی که مشرف به کشورهای همسایه هم هستند تعبیعه شده است.
وی منطقه آزاد ارس را با توجه به ظرفیتهای گردشگری بالا، یکی از مکانهای جاذب گردشگر در تعطیلات نوروز هر سال برشمرد و افزود: بسترهای اقامه نماز باید به صورت جدی برای مسافران و گردشگرانی که به این شهرستان سفر می کنند و از مکان های دیدنی آن بازدید می کنند فراهم شود.
وی از برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در ایام نوروز در پارک های این منطقه خبر داد و افزود : با توجه به توسعه منطقه آزاد ارس، احداث نمازخانه ها در مراکز خدماتی و تجاری مورد تاکید است.
وی مرمت و بازسازی مساجد ، امامزاده ها ، و حسینه ها را نیز از دیگر اقدامات منطقه آزاد ارس در حوزه ترویج و اشاعه فرهنگ نماز عنوان کرد.
شایان ذکر است نشست دبیران ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل اعضای این ستاد و نیز قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در منطقه آزاد ارس برگزار گردید.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج