پوشش مسیرهای منتهی به منطقه آزاد ارس با 20 مرکز فوریت پزشکی

پوشش مسیرهای منتهی به منطقه آزاد ارس با 20 مرکز فوریت پزشکی
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با حضور 20 مرکز فوریت پزشکی مسیر های منتهی به منطقه آزاد ارس از آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل پوشش داده می شوند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر، افزود: تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه مشکل در مسیرهای منتهی به ارس که در اکثر ایام سال و بخصوص در عید نوروز با ترافیک سنگین همراه است، اتخاذ شده است.
وی تامین امنیت و سلامت گردشگران را ضروری دانست و اظهار داشت: اقدامات لازم برای آغاز پوشش کامل مسیرهای مواصلاتی به منطقه با هماهنگی کمیته بهداشت و درمان ستاد هماهنگی خدمات سفر ارس انجام شده و مراکز فوریت پزشکی و امدادی در حالت آماده باش می باشند.
عرب باغی با بیان اینکه امنیت خاطر، آرامش و ثبت خاطرات به یادماندنی از این منطقه هدف اصلی کمیته های ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس است، اضافه کرد: این منطقه به لحاظ آب و هوایی و وجود مناظر بسیار زیبا مورد استقبال میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است و در این میان ایجاد فضای آرام و به یادماندنی در میان گردشگران اهمیت ویژه ای دارد.
وی در ادامه گفت: در مراکز شهری منطقه آزاد ارس نیز مراکز بهداشتی و درمانی با کادر مجرب و داروخانه شبانه روزی و همچنین بیمارستان دکتر ساجدی هادیشهر در 10 کیلومتری ورودی محدوده جلفا آماده ارائه خدمات سلامت به شهروندان، گردشگران و سرمایه گذاران می باشد.
شایان ذکر است طرح سراسری « بسیج نوروزی » از اول اسفند سالجاری الی 15 فروردین سال 1394 با حداکثر بهره گیری از پرسنل بهداشتی و امکانات مراکز بهداشت به صورت تمام وقت در ایام تعطیل و غیر تعطیل به اجرا در آمده است.
در این طرح کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط به منظور بهبود و ارتقاء وضعیت بهداشت محیط و بهداشت مواد غذایی از کلیه اماکن پذیرایی، اماکن عمومی، اسکان و مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی در سطح منطقه بازدید می کنند.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب کشور همه ساله ميزبان میليون ها گردشگر داخلی و خارجي است كه اوج اين حضور طي ايام تعطيلات پايان سال و نوروز مشهود می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج