مسافران در ارس احساس غربت نکنند/ تجهیزات امداد و نجات ارس در کشور کم نظیر است

مسافران در ارس احساس غربت نکنند/ تجهیزات امداد و نجات ارس در کشور کم نظیر است
خبرنگار روزنامه آذربایجان ویژه شهرستان جلفا – ایرج عبدیل زاده – مسئول گروه امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس از آمادگی کامل گروه امداد و نجات در مسیر استقبال از مسافران نوروزی ارس خبر داد و گفت: میهمانان و مسافران ارس احساس غربت نکنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محبوب ابراهیمی افزود: کمیته امداد و نجات سازمان از 27 اسفند ماه با 43 پرسنل ورزیده در حوزه امداد و نجات در آماده باش کامل به سر می برد.

وی اظهار داشت: با توجه به پیشرفت هایی که با تدبیر مدیر عامل محترم سازمان، در یک سال اخیر در تجهیز و آماده سازی ناوگان امدادی این واحد صورت گرفته است، به جرات می توان گفت ارس از لحاظ تجهیزات در سطح کشور کم نظیر است.

ابراهیمی با بیان اینکه نیروهای گروه امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس با کسب مهارت های حرفه ای در سطح بالای تخصص و کارایی قرار دارند، ابراز داشت: تخصص نیروها در حوزه اطفای حریق، غواصی و فوریت های پزشکی امکان انجام هرگونه عملیات را در طول شبانه روز فراهم کرده است.

وی اظهار داشت : پرسنل این واحد در 5 نقطه پرتردد منطقه آزاد ارس مستقر شده اند تا خدمات فوریتی پزشکی لازم را در اختیار مسافران نوروزی قرار دهند.

مسئول واحد امداد و نجات منطقه آزاد ارس ضمن توصیه به میهمانان نوروزی در رابطه با رعایت نکات ایمنی و توجه به اخطارهای پلیس مرزبانی جهت دوری از شنا در آب رودخانه ارس، افزود: با توجه به خطر آفرین بودن حریم بستر رودخانه غواصان این واحد نیز در حریم رودخانه ارس مستقر شده اند تا در صورت بروز مشکل برای مسافران و شهروندان با اقدام سریع و به موقع اقدامات امداد و نجات را انجام دهند.

وی طبیعت ارس را بسیار زیبا و دیدنی عنوان کرد و گفت: برای بهره مندی هر چه بیشتر از این زیبایی ها لازم است گردشگران محترم و هموطنان عزیز با رعایت اصول ایمنی این ایام را با کمترین مشکل سپری نمایند.

ابراهیمی در مورد حوادث به وجود آمده در سه روز اخیر نیز گفت: خوشبختانه از روز 27 اسفند به جز سه مورد مراجعه درمان سرپایی هیچ مشکل خاصی گزارش نشده است.

مسئول وامداد نجات منطقه آزاد ارس ابراز امیدواری کرد، آرامش خاطر، ثبت خاطرات شیرین و بازگشتن بدون هرگونه مشکل میهمانان نوروزی، آرزوی قلبی گروه امداد و نجات ارس می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج