منطقه آزاد ارس میزبان گردشگران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی

منطقه آزاد ارس میزبان گردشگران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی
خبرنگار هفته نامه سخن کارگر - پروین امینی: منطقه آزاد ارس با گستره فعالیتی خود در حوزه های مختلف تولیدی، صنعتی، گردشگری و سایر زمینه های اقتصادی امکان توصیف در صفحه کوتاه این برگ را ندارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، منطقه آزاد ارس در محدوده جغرافيايي شمال غرب ايران يکی از مناطق آزاد تجاری- صنعتی ايران محسوب می شود که با پیشرفت های چشمگیر در حوزه صنعت و تولید و جذب سرمایه گذاران خارجی، به صنعتی ترین منطقه آزاد ایران معروف است.
با توجه به علاقمندی به سفر و گردش ایرانیان و وجود جاذبه های کم نظیر گردشگری در این خطه، نوروز فرصتی مناسب برای گردشگران داخلی و همچنین گردشگران خارجی محسوب می شود.
منطقه آزاد ارس با وجود برخورداری از پتانسيل های بالقوه در فعالیت های اقتصادی، به لحاظ فعالیت در عرصه مبادلات تجارتی ايران نقش آفرين می باشد.
اين منطقه در حال حاضر، حوزه عملياتی خود را در عرصه تولید، صادرات و ترانزيت کالا به کشورهای قفقاز، ترکيه و آسيای مرکزی متمرکز کرده است.
بنابراين وجود جاذبه هاي گردشگري فراوان منطقه آزاد ارس بهترين توجيه برای تعاملات فرامنطقه ای ارس در زمينه گردشگري و تبادل و توسعه توريسم نیز می باشد.
علاوه بر اين، با توجه به وجود زمينه های بازرگاني در منطقه آزاد ارس و کشورهای همسایه، با رونق تعامل و هم افزايي امکان توسعه روابط همه جانبه وجود دارد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج