رشد 27 درصدی ورود گردشگران نوروزی به منطقه آزاد ارس / بیش از چهار میلیون و 471 هزار نفر ارس را مقصد سفر نوروزی انتخاب کردند

رشد 27 درصدی ورود گردشگران نوروزی به منطقه آزاد ارس / بیش از چهار میلیون و 471 هزار نفر ارس را مقصد سفر نوروزی انتخاب کردند
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از رشد 27 درصدی آمار ورودی گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس در سال 1394 خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر گفت: از 26 اسفند ماه سال 1393 الی 14 فروردین سال 1394 چهار میلیون و 471 هزار و 98 نفر از دو مسیر ریلی و زمینی منطقه آزاد ارس را بعنوان مقصد گردشگری انتخاب کردند.

وی با اشاره به آب و هوای خوب و استقبال بی نظیر گردشگران از منطقه آزاد ارس گفت: از این تعداد گردشگر چهار هزار و 400 نفر از طریق قطارهای مسافری و بقیه با خودرو وارد منطقه آزاد ارس شدند.

وی در ادامه افزود: در مجموع 123 هزار و 295 نفر در هتل ها، هتل آپارتمان ها، مهمانپذیرها، منازل استیجاری، کمپ های موقت، مدارس، مهمانسرای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و چادرهای مسافرتی در پارک ها اقامت داشتند.

عرب باغی ادامه داد: بر اساس آمار فروش بلیط در آثار تاریخی و طبیعی که گیشه بلیط فروشی دارند، تعداد 704 هزار و 174 نفر از این جاذبه ها بازدید کردند که بیشترین آمار مربوط به کلیسای سنت استپانوس می باشد.

وی اضافه کرد: امام زاده سیدمحمد نوجه مهر، آبشار آسیاب، کمپ عشایر، پارک درنا، پارک کوهستان ارس و بازارها و نمایشگاه صنایع دستی ارس از جمله پرترددترین و پربازدیدترین نقاط در ایام نوروز بودند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در ایام نوروز حدود 53 هزار نفر در زایرسراهای آستان مقدس امامزاده سید محمدآقا (ع) نوجه مهر اقامت داشته و بیش از یک میلیون و 400 هزار گردشگر از این مکان مقدس بازدید کرده اند که رتبه اول در بین اماکن مذهبی استان را دارا می باشد.

عرب باغی اظهار داشت: کلیسای سنت استپانوس نیز با 52 هزار و 851 نفر بازدید کننده در تعطیلات امسال، صدرنشین آثار و اماکن تاریخی و گردشگری پربازدید این استان بوده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه طبق اعلام پلیس راهور، مسیر تبریز- جلفا در ایام نوروز پرترددترین مسیر در استان آذربایجان شرقی بود، گفت: در ایام نوروز شهر جلفا بعد از کلان شهر تبریز دومین شهرستان پربازدید در بین شهرستان های استان آذربایجان شرقی بود.

عرب باغی افزود: ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در طول ایام نوروز سالجاری با برنامه مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی، تفریحی و مسابقات مختلف ساعات و روزهای شیرینی را برای گردشگران نوروزی فراهم نمود.

وی همچنین در پایان جشنواره ها و ویژه برنامه های مختلف، تخفیف های موجود در فروشگاه ها در ایام نوروز، افزایش جاذبه ها و برنامه های گردشگری، اجرای برنامه های مختلف تئاتر و موسیقی و بهبود کیفیت خدمات اقامتی و تفریحی و امدادی، اجرای رایگان امورات درمانی در پایگاه های بهداشت و درمان مستقر در منطقه، نمایشگاه های صنایع دستی و برنامه های متعدد دیگر را از جمله عوامل موثر در رشد گردشگری منطقه آزاد ارس در نوروز 94 برشمرد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج