ارس یعنی درک زیبایی های شگرف

ارس یعنی درک زیبایی های شگرف
پایگاه خبری فردای جوان – علی درخشانی : ارس یکی از گرم ترین مناطق کشور، بهشتی خدادادی برای ایرانیان خوش سفر و خوش ذوق و علاقه مند به طبیعت گردی است و نه تنها یک منطقه آزاد به لحاظ تولید و صنعت و تجارت است بلکه منطقه ای منحصر به فرد از حیث تاریخ و تمدن نیز قلمداد شده و سرزمینی سرشار از زیبایی و البته حکمت بی بدیل خداوند می باشد.
آری ارس سرزمینی است به وسعت تاریخ که زیبایی ها در همه جایش موج میزند و گردش در این منطقه زیبا آدمی را در رویاها فرو می برد.
بهترین ها را فقط میتوان در بکر ترین سرزمین ایران جست، منطقه ای با کوه های سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت های وسیع، رودهای خروشان، جنگل های انبوه، حیات وحش کم نظیر و گردشگران با فرهنگ و میهمان نوازی مثال زدنی.
در این روزهای پایانی نوروز، از لبخند و شادی وصف ناپذیر گردشگران میتوان فهمید، ارس میزبانی مهربانانه ای داشته و دست به دست طبیعت داده و با آغوش باز و دست پر، به استقبال بهار رفته است.
سرزمین چهارفصل ارس، منطقه ای است کوهستانی که این روز ها همه جایش بوی بهار و نو شدن را میدهد و يكي از بهترين گزينه‌ها براي گذران تعطيلات نوروزي است و از جذاب ترین مناطق گردشگری بوده و میتواند عالی ترین مکان برای ثبت خاطرات شیرین زندگی باشد.
این منطقه خوش آب و هوا تر از سال های قبل حاضر شده تا ما را محو جاذبه های شگرف خود کند. جالب تر آنکه مسیر تردد آثار تاریخی و طبیعی کم نظیر ارس کوتاه و آسان است اما جذابیت آنها موجب فراموشی کنترل زمان می شود. جاذبه هایی مانند: کلیسای سنت استپانوس، کاروان سرای خواجه نظر، حمام کردشت، پارک کوهستان، مراکز خرید و بازارهای منطقه و ...
همچنین زیباترین سواحل ایران نیز در دومین رودخانه پرآب و دایمی کشور یعنی ارس قرار دارد و یکی از دل پذیر ترین جاذبه های طبیعی منطقه میباشد و گذر بر کرانه رود ارس و زیبایی های آن گویی آدمی را در دنیایی دیگر قرار میدهد
ستاد نوروزی سازمان منطقه آزاد ارس هم برنامه هایی همچون پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک و پرواز بالن های سیاحتی، ماهیگیری از رودخانه ارس، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله اتوبوس های شادی، نمایشگاه های مختلف با محوریت توانمندی های منطقه آزاد ارس و صنایع دستی، تئاترهای خیابانی، نمایش پورفورمانس و شعبده بازی، جنگ هاي شادي، کنسرت موسیقی خوانندگان مشهور کشور و جشنواره بادبادک پرانی همراه با جوایز ویژه برای گردشگران نوروزی تدارک دیده است .
شاید تصور زیبایی های ارس برای کسی که تاکنون به این منطقه قدم نگذاشته، کمی سخت باشد و مثل خواب و رویا به نظر بیاید ولی با قاطعیت میتوان گفت حتی شنیدن نام زیبای ارس شادی آور و خوشایند است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج