مشاور عالی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از خداآفرین: ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ارس کم نظیر است

مشاور عالی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از خداآفرین: ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ارس کم نظیر است
مشاور عالی رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حاشیه بازدید از محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس گفت: ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ارس بخصوص خداآفرین کم نظیر است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور در حاشیه بازدید از محدوده خداآفرین منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به وجود جنگل های ارسباران و پل های خداآفرین و جاذبه های گردشگری متعدد که در این منطقه وجود دارد، منطقه آزاد ارس دارای ظرفیت و پتانسیل های گردشگری بسیار بالایی است و نیازمند مطالعات دقیق برای تهیه طرح جامع مطالعاتی برای این منطقه است.
وی در ادامه با مهم تلقی کردن تهیه طرح جامع گردشگری محدوده خداآفرین، افزود: ظرفیت های لازم برای سرمایه گذاری های کلان در زمینه گردشگری و توریسم در این منطقه وجود دارد که اگر این سرمایه گذاری های صورت پذیرد زمینه ساز تحولات عظیمی در این منطقه و اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده در حوزه گردشگری میگردد.
وی همچنین در ادامه در بازدید از سواحل رود ارس گفت: زیباترین ساحل ایران ساحل مربوط به سواحل رودخانه ارس است و لازم مي باشد با برنامه ریزی های دقیق و سرمایه گذاری های لازم از این نعمت خدادادی بهره برداری شود.
شایان ذکر است مشاور عالی رئیس جمهور صبح امروز از حمام کردشت، آبشار آسیاب در محدوده نوردوز و سد خدآفرین، پل های خدافرین و سواحل رود ارس محدوده خدافرین منطقه آزاد ارس بازدید نمود.
وی هم اکنون در حال بازدید از محدودوه خداآفرین منطقه آزاد ارس می باشد.
منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در شمال غرب ایران و در 135 کیلومتری مرکز استان آذربایجان شرقی قرار داشته و با چهار محدوده جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو، در شمال غرب ایران با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد .
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج