آمیزه ای از معماری و هنر در عملکرد واحد زیباسازی منطقه آزاد ارس

آمیزه ای از معماری و هنر در عملکرد واحد زیباسازی منطقه آزاد ارس
خبرنگار روزنامه آذربایجان ویژه شهرستان جلفا – ایرج عبدیل زاده - یکی از جاذبه های جدید ایجاد شده در منطقه آزاد ارس تندیس های متعدد با اشکال مفهومی در مسیرهای مختلف تردد گردشگران می باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این جاذبه های جدید که در شکل های مختلف طراحی و نصب شده اند، تبدیل به سوژه عکاسی اقشار مختلف جامعه شده است.
امروزه زیباسازی فضای شهری با تلفیق ویژگی های سنتی و مدرن یکی از الزامات جلب رضایت گردشگران می باشد. منطقه آزاد ارس نیز در این رابطه با تلفیق معماری و هنر و با رعایت پیوست های فرهنگ ملی و باورهای دینی در راستای خلق محیط جذاب و دلنشین برای ارس وندان و گردشگران اقدامات مناسبی انجام داده است.
منطقه آزاد ارس به عنوان منطقه بین المللی و ویترین جمهوری اسلامی ایران که محل مراودات اتباع دیگر کشورها و وابستگاه سیاسی و اقتصادی کشورهای متعدد است، یکی از استراتژی های اصلی در زمینه زیباسازی فضای شهری را تجهیز امکانات داخل شهر به تجهیزات مدرن و جذاب قرار داده است.
کمیته زیباسازی این سازمان با هدف جلب رضایت گردشگران طرح های متنوع و جذابی در سطح شهر جلفا اجرا کرده است. همچنین یکی دیگر از نکات قابل توجه تمیزی سطح شهر و معابر در منطقه آزاد ارس است.
این منطقه بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران گام های بلندی در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات عمومی برداشته و پروژه های مختلف زیربنایی و زیباسازی شهری را بر اساس استاندادرهای جهانی اجرا می کند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج