ورود بیش از دو میلیون نفر گردشگر به منطقه آزاد ارس

ورود بیش از دو میلیون نفر گردشگر به منطقه آزاد ارس
سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: دو میلیون و 350 هزار نفر گردشگر نوروزی وارد منطقه آزاد ارس شده اند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مختار خوش پیمان با اعلام این خبر افزود: بر اساس آمار گزارش شده از سوی کمیته آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس این تعداد گردشگر از 25 اسفند سال 1393 الی 9 فروردین سالجاری به ارس سفر کرده اند.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس دارای چهار منطقه منفصل و 9 گیت ورودی در محدوده های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو می باشد، اظهار داشت: عملیات آمارگیری از مسافران نوروزی به این منطقه در گیت های ورودی انجام می گیرد.
سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس از فراهم شدن پارکینگ های مختلف در مراکز پرتردد محدوده های این منطقه خبر داد و گفت: نمایشگاه های مختلف عرضه صنایع دستی و توانمندی های منطقه آزاد ارس در زمینه های مختلف تولیدی و کشاورزی برپا شده است.
وی گفت: طبق آمار دستگاه های تردد شمار و ثبت خودروهای پلاک مهمان در سطح استان، بعد از شهرستان تبریز، محدوده جلفای منطقه آزاد ارس، شهرستان مراغه و شهرستان اسکو در رتبه های بعدی بیشترین تردد گردشگران نوروزی قرار دارند.
وی با اشاره به وجود آب و هوای بهاری در محدوده های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو و جاذبه های بی نظیر گردشگری در مناطق و محدوده های منطقه آزاد ارس، افزود: به جهت استقبال گسترده گردشگران از جاذبه های گردشگری این منطقه، کلیسای سنت استپانوس با بیش از 30 هزار عدد فورش بلیط در رتبه نخست بیشترین بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان قرار دارد.
شایان ذکر است ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در نوروز 1394 برنامه های فرهنگی، هنری ورزشی، گردشگری و نمایشگاهی مختلفی از جمله بالن سواری، پرواز های تفریحی با هواپیماهای سبک، والیبال ساحلی، تیراندازی با کمان، کارتینگ، پینت بال، تور ارس گردی، جنگ شادی، نمایشگاه صنایع دستی ارس، تئاتر خیابانی، پرواز با پاراموتور، اسکیت سواری، ماهیگیری و برنامه های متعدد دیگر را تا 15 فروردین ماه سالجاری برگزار می کند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج