بازدید از بازارهای رنگارنگ منطقه آزاد ارس سرگرمی گردشگران نوروزی

بازدید از بازارهای رنگارنگ منطقه آزاد ارس سرگرمی گردشگران نوروزی
خبرنگار موج ارس جلفا - حسین شیدائی - منطقه آزاد ارس که با فعالیت های مختلف اقتصادی و گردشگری توانسته رضایت خاطر گردشگران را بیش از پیش جلب نماید و سالانه میلیون ها نفر از داخل و خارج این منطقه زیبا را مقصد گردشگری خود قرار دهد، در روزگاران قدیم نیز به عنوان یک منطقه تجاری مطرح بوده است.
این منطقه آزاد با امکانات فراوان و همچنین طبیعت و سواحل زیبا و مراکز تجاری و بازارهای مختلف توانسته نقش مهمی در تبدیل سفرهای خارجی به سفرهای داخلی ایفا نموده و نظر گردشگران خارجی را به خود جلب نماید.
یکی از تفریحات و سرگرمی های مسافران و گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس دیدار از مراکز تجاری و بازارهای رنگارنگ این منطقه است.
بازارهای منطقه آزاد ارس علاوه بر جاذبه خرید کالاهای مناسب با مارک های معتبر بین المللی و با قیمت های بسیار عالی برای گردشگران و مسافرانی که با هدف تأمین کالاهای مورد نیاز و سوغاتی به این مراکز مراجعه می کنند جذابیت های دیگری نظیر کافی شاپ ها و فروشگاه های رنگارنگ در محیطی دلپذیر نیز دارد.
قانون کالای همراه مسافر که با هدف رونق اقتصادی و گردشگری و در راستای ارائه کالا با هزینه کم و بدون تردد به خارج از کشور در این منطقه اجرایی شده است، مزیتی مناسب برای مسافران و گردشگران ایجاد کرده است، چراکه می توانند برابر مقررات با دریافت کارت سبز کالای همراه مسافر نسبت به خروج کالای خریداری شده تا ۸۰ دلار از این منطقه اقدام کنند.
در راستای سهولت دریافت این کارت مسافران می توانند با مراجعه به گیت های اصلی منطقه آزاد ارس و یا گمرک این منطقه و ارائه کارت ملی و شناسنامه نسبت به دریافت کارت سبز اقدام کنند.
منطقه آزاد ارس بر اساس مصوبه هیئت دولت در شمالغرب ایران و در نقطه صفر مرزی در مجاورت با کشورهای ارمنستان و آذربایجان و در محدوده ای با ۵۱ هزار هکتار مساحت دارای یک محدوده متصل در شهرستان جلفا و دو محدوده منفصل در کلیبر و خداآفرین استقرار یافته است.
این منطقه به پشتوانه مناطق ارزشمند اکولوژیکی حفاظت شده، اقلیم مناسب، منابع غنی آب، ذخیره گاه های بین المللی جنگلی، محیط زیست مطلوب و قابلیت های توسعه گردشگری در زمینه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و ورزشی علاوه بر رونق تولید و صنعت، به یک منطقه بین الملل گردشگری، تفریحی، سلامتی و درمانی تبدیل شده است.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج