بهار بهترین بهانه برای سفر به سرزمینی به وسعت تاریخ

بهار بهترین بهانه برای سفر به سرزمینی به وسعت تاریخ
مدیر مسئول مانداگارانا – مهدی درخشانی : بهار؛ این نمایشِ تحول و سرسبزی آمد، تا بگوید؛ اگر نمی شود همیشه سبز ماند؛ می شود «دوباره» سبز شد
هميشه قدم‌های انسان‌های مهربان گل‌ریزان است. به هر کجا می‌روند عطر وجودشان همه را لبریز از ارامش می‌کنند. اثر قدم‌هايشان نقش زيبای محبت است. نقشی که هيچ نيرویی نمی‌تواند آن را محو کند.
ما مردمی اهل مسافرت رفتن هستیم. حتی یک روز فراغت و تعطیلی هم می‌تواند ما را به دامنه کوه و دشت یا دیدار آشنایان و دوستان در شهر و روستایمان بکشاند، تعطیلات بلند مدت نوروز که جای خودش را دارد.
يك سال كار و زندگي و تلاش ختم مي‌شود به حداقل 13 روز تعطيلي كه فرصت مناسبي است براي تجديد توان و قوا. سفر كردن يكي از بهترين گزينه‌ها براي گذران تعطيلات نوروزي است.
سفر با اتومبیل شخصی به یک منطقه کوهستانی بکر با مواهب طبیعی خدادادی و بناهای مختلف و زیبای تاریخی شاید چیزی فراتر از تصور انسان است اما به نظرم چنین ماجراجویی هایی را تاکنون در برنامه های تلویزیونی می توانید دیده باشید.
باور کنید عالی است که در میانه تعطیلات عید نوروز به بهشت ایران زمین، بکرترین نقطه ایران، سرزمینی که به حق اسمش را گذاشته اند " سرزمین زیبایی ها "سفر کنید
چه دلیلی بهتر از رفتن به سرزمین زیبایی ها وجود دارد. شهر کوچک جلفا همه جایش بوی بهار می دهد، اگر در عید مهمان این منطقه باشید، نسیمی که در عصرهای رودخانه ارس می وزد ، روح را تازه میکند.
منطقه آزاد ارس در شمال غرب ايران در نقطه صفر مرزي در مجاورت با کشورهای ارمنستان، آذربايجان و جمهوري نخجوان استقرار يافته است. در سال 1387، محدوده این منطقه به 51 هزار هکتار شامل بخش هايي از دو شهرستان جلفا و كليبر افزایش یافته است. ساحل رودخانه ارس از جلفا تا خداآفرین کشیده شده، کوه هایش سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت هایش زیبا، رودهایش خروشان، جنگل هایش انبوه، حیات وحشش کم نظیر و گردشگرانش با فرهنگ و میزبانانش میهمان نواز... این ها همه توصیفی هستند از سرزمین زیبایی ها یعنی منطقه آزاد ارس
این روزها در هوای سرد بهاری که جای جای کشور پهناور ایران را گرفته است ، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور منطقه آزاد ارس با 20 درجه سانتیگراد یکی از گرم ترین شهرهای کشور در نوروز می باشد .
گردشگران نوروزی زیر آسمان آبی این شهر زیبا در حال استفاده از طبیعت بهاری و بهره مندی از ویژه برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سازمان منطقه آزاد ارس در نقاط و محدوده های مختلف این منطقه هستند .
هر کسی به این منطقه سفر کند به یقین چیزی را از دست نداده است چرا که در این منطقه ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس با ویژه برنامه های متنوع ورزشی، فرهنگی ، تفریحی و سیاحتی از میهمانان نوروزی این مطنقه پذیرایی می کند .
شادی و هیجان در پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک و پرواز بالن های سیاحتی زیر آسمان آبی منطقه کوهستانی جلفا و از همه مهمتر ماهیگیری از رودخانه ارس ، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و هنری از جمله اتوبوس های شادی ، نمایشگاه های مختلف با محوریت توانمندی های منطقه آزاد ارس و صنایع دستی ، تئاترهای خیابانی ، نمایش پورفورمانس و شعبده بازی ، جنگ هاي شادي ، کنسرت موسیقی خوانندگان مشهور کشور و جشنواره بادبادک پرانی تنها گوشه ای از برنامه های تدارک دیده شده برای گردشگران نوروزی است .
گفتنی است علاوه بر برنامه های ذکر شده طبق نظرسنجی از تمامی مراکز و مکان های تاریخی ، طبیعی ، مذهبی و تجاری منطقه آزاد ارس بیشترین مناطقی که نظر گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است است کلیسای سنت استپانوس ، سواحل زیبای رودخانه ارس ، پارک کوهستان ، پارک درنا و مراکز خرید و بازارهای منطقه است .
هفت سین دلت را آنگونه بچین که نه یک سال بلکه عمری را زیبا به پایان برسانی
زيبايي زندگي ، همواره در اطراف توست ! چشمانت را باز كن ، به سرزمین زیبایی ها سفر کن ، از آن لذت ببر ، آن را منعكس كن و جزئي از آن شو … !
آغوش ارس به روی همه باز است پس برای درک این آغوش ، شروع کن ، یک قدم با تو ، تمام گام های مانده اش با من ...
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج