پارکی از جنس نشاط

پارکی از جنس نشاط
پایگاه خبری فردای جوان - علی درخشانی : منطقه آزاد ارس یکی از گرم ترین مناطق کشور، نامی آشنا برای ایرانیان بخصوص آذربایجانی هاست . منطقه ای سرشار از زیبایی های بی نظیر و چشم نواز که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود میکند. فقط کافی است یکبار از این منطقه دیدن کنید تا خاطرات به یاد ماندنی در دیار مهربانی ها ثبت کنید و تعلیلات خوشی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.
در این میان پارک کوهستان ارس، جلوه ای از زیبایی های این دیار است که با آب و هوای خوش و کوههای اطراف آن و چشم انداز زیبایی که به سواحل رود ارس و جمهوری خود مختار نخجوان دارد، بیش از هرجایی میزبان گردشگران داخلی و خارجی بوده است و در بین اماکن طبیعی و پارک های منطقه حرف اول را میزند. این پارک 26 هکتاری با دارا بودن امکانات مناسب از قبیل شهربازی، سوئیت های اقامت موقت، دریاچه مصنوعی، آبشار مصنوعی، نمازخانه، سینمای 5 بعدی، رستوران، بوفه، پارک حیات وحش و پارک ژوراسیک محل مناسبی برای تفریح و گردش مسافران می باشد .
همچنین جالب ترین قسمت پارک، بخش حیات وحش می باشد که با دارا بودن گونه های حیوانات وحشی منطقه از جمله آهو، قوچ و میش ارمنی و کبک و نیز حیوانات اهلی نشانگر طبیعت سرزنده این منطقه باشکوه است .
در ایام تعطیلات نوروز هم با همت سازمان منطقه آزاد ارس، تاکنون جشنواره های متنوع و مسابقات ورزشی جذاب در فضای پر نشاط پارک برای خانواده ها و جوانان و کودکان برگزار شده و همچنین این مسابقات تا 12 فروردین ماه در رشته های کشتی، مچ اندازی، طناب کشی، هفت سنگ، تیراندازی با کمان، تیراندازی با تفنگ بادی، پرتاب دارت، اتومبیل رانی، موتور سواری و قویترین کودکان ارس برگزار خواهد شد .
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج