در دور نخست سفرهای نوروزی صورت گرفت: جلفا دومین شهر پربازدید استان آذربایجان شرقی / رشد 30 درصدی بازدید از کلیسای سنت استپانوس جلفا

در دور نخست سفرهای نوروزی صورت گرفت: جلفا دومین شهر پربازدید استان آذربایجان شرقی / رشد 30 درصدی بازدید از کلیسای سنت استپانوس جلفا
معاون امور گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در گفتگوی تلفنی گفت: با توجه به آمارهای دقیق دریافت شده بعد از شهرستان تبریز، محدوده جلفای منطقه آزاد ارس، شهرستان مراغه و شهرستان اسکو در رتبه های بعدی قرار دارند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد حمزه زاده با اشاره به میزان تردد خودروهای پلاک میهمان در محورهای مواصلاتی استان، گفت: در آخرین آمار تردد شمارهای اداره کل پایانه های استان از اولین روز آغاز بکار ستاد هماهنگی خدمات سفر تاکنون، تردد پنج میلیون دستگاه خودرو ثبت شده است که با رشد 6 الی 8 درصدی همراه می باشد.
وی با اشاره به میزان بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان آذربایجان شرقی گفت: در بین موزه ها و اماکن تاریخی استان کلیسای سنت استپانوس با 30 درصد افزایش بازدید، رتبه اول را دارد.
وی با بیان اینکه بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی استان 30 درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: در بین این اماکن کلیسای سنت استپانوس با فروش 30 هزار بلیط ورودی به این اثر تاریخی، با رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده و در رتبه نخست موزه ها و اماکن تاریخی استان قرار دارد.
حمزه زاده اظهار داشت: در دور اول سفرهای نوروزی از 27 اسفند ماه 1393 تا 9 فروردین جاری، تعداد 192 هزار بلیط در موزه ها و اماکن تاریخی استان به فروش رسیده است.
وی ادامه داد: بعد از کلیسای سنت استپانوس، رصدخانه مراغه و موزه آذربایجان در رتبه های بعدی بیشترین بازدید قرار دارند.
وی در ادامه در رابطه با میزان اسکان در اقامتگاه های استان نیز گفت: آخرین آمار دریافت شده از اقامتگاه هایی که آمار اقامت آن ها ثبت و ارایه می شود، برابر با 196 هزار نفر می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج