با آغاز موج دوم سفرهای نوروزی صورت گرفت: افزایش پایش بهداشتی در منطقه آزاد ارس

با آغاز موج دوم سفرهای نوروزی صورت گرفت: افزایش پایش بهداشتی در منطقه آزاد ارس
رئیس کمیته بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس از افزایش پایش بهداشتی در کلیه اصناف خدمات رسان در این منطقه خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مهدی غفاری با اعلام این خبر افزود: با توجه به حضور گسترده گردشگران در این منطقه، طرح پایش بهداشتی در سطح وسیعی آغاز شده است.
وی اظهار داشت: بر اساس اقدامات صورت گرفته پایش 300 واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی و همچنین اماکن اسکان و گردشگری تفریحی تا هشتم فروردین ماه جاری انجام شده است.
وی گفت: کلیه مراکز تهیه، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن اسکان و گردشگری و تفریحی در نیمه اول ایام نوروز در قالب طرح سلامت نوروزی توسط تیم کارشناسان بهداشت محیط مورد پایش و بازرسی قرار میگیرد.
غفاری هدف از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی ارس را افزایش کنترل و نظارت بر مراکز حساس ازجمله رستوران‌ها، اغذیه ‌فروشی‌ها، غرفه غذاهای سنتی، اماکن اسکان، گردشگری و تفریحی، نمایشگاه های نوروزی به منظور ارائه خدمات مطلوب تر به گردشگران اعلام کرد.
وی با بیان اینکه این طرح تا 15 فروردین‌ماه جاری ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: واحدهای نظارت بهداشتی در پیگیری شکایات مردمی در زمینه مسائل بهداشتی آماده رسیدگی به مشکلات هستند.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت همه جانبه موارد بهداشت در ایام پر تردد نوروز، متذکر شد: گردشگران و شهروندان می‌توانند نظرها، پيشنهادها و شكايات خود را در خصوص موارد بهداشت مواد غذایی، مراکز تهیه و توزیع و اماکن عمومی با سامانه استانی 32330298 -041 و واحد بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا 9010 4205-041 و همچنین واحد نظارت بهداشتی ارس 5507 4202- 041 مطرح نمایند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج