مناطق آزاد کلید رونق اقتصادی

مناطق آزاد کلید رونق اقتصادی
رییس جمهور مناطق آزاد را به عنوان الگوهای سرمایه گذاری و رونق اقتصادی معرفی کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دکتر روحانی افزود: پیش نیاز توسعه در هر منطقه ایجاد امید به آینده است چرا که رونق اقتصادی در گرو امید است و بدبینی و یأس سرمایه گذاران واقعی را از ورود به عرصه های توسعه می ترساند.

دکتر روحانی با اشاره به شرایط کنونی کشور ادامه داد: اطمینان دارم سال 94 سال شکوفایی اقتصادی ایران خواهد بود و دولت تدبیر و امید برای تداوم این رونق از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
رییس جمهور اظهار داشت: فضای بین الملی امروز به نفع رونق اقتصادی کشورمان است و زمینه را برای پیشبرد دیپلماسی اقتصادی ایران مهیا کرده است.
رییس شورایعالی امنیت ملی بخش مهمی از مأموریت های دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را متوجه مناطق آزاد دانست و تصریح کرد: یکی از مبانی اصلی تأسیس مناطق آزاد در مرزهای ایران ایجاد کریدورهای تماس با کشورهای همسایه است و این دقیقاً همان نقشی است که اروند با عراق و کویت، کیش و قشم با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، چابهار با هند و عمان، انزلی با همسایگان دریای خزر و ارس و ماکو با آذربایجان و ترکیه دارند.
رییس جمهور خطاب به اکبر ترکان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از زمینه های جذب سرمایه های خارجی، جلب رضایت گردشگران و ساکنان بومی مناطق، حفظ محیط زیست و انطباق فعالیت های هر منطقه با مزیت های نسبی اش، معیارهایی قابل اندازه گیری طراحی کنید و در پایان سال موفقیت مناطق آزاد را بر اساس همین معیارها سنجیده و گزارش کنید.

رییس جمهور و هیأت بلند پایه همراهش شامل وزرای کشور و بهداشت، رییس دفتر، دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور و مدیران عامل 7 منطقه آزاد کشور برای بازدید از پروژه های عمرانی و صنعتی منطقه آزاد قشم در این جزیره به سر می برند.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج