کلیسای سنت استپانوس صدرنشین آثار تاریخی پربازدید آذربایجان شرقی

کلیسای سنت استپانوس صدرنشین آثار تاریخی پربازدید آذربایجان شرقی
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر آذربایجان شرقی اعلام کرد: از آغاز تعطیلات نوروزی تا پایان روز هشتم 26 هزار و 997 نفر از این اثر تاریخی در شمال غربی استان در منطقه آزاد ارس بازدید کرده اند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست با اعلام این خبر افزود: پس ازکلیسای سنت استپانوس، رصدخانه مراغه با 25 هزار و 281 نفر و موزه آذربایجان در تبریز با 15 هزار و 510 نفر پربازدید ترین اماکن تاریخی و گردشگری آذربایجان شرقی در این مدت بوده اند.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر آذربایجان شرقی مجموع آمار بازدید از اماکن تاریخی و موزه های استان را 163 هزار و 449 نفر اعلام کرد.
وی اظهارکرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون بیش از 120هزار نفر در مراکز اقامتی آذربایجان شرقی اسکان یافته اند.
وی با اشاره بازدیدهای کنترلی ستاد هماهنگی سفر آذربایجان شرقی از اماکن اقامتی و دفاتر خدماتی، گفت: 412 مورد بازدید از مراکز اقامتی و بین راهی انجام شده که 121 مورد بازدید از مراکز اقامتی، 104 مورد بازدید از مهمانسرا و کمپ و 72 مورد به بازدید از دفاتر خدماتی تعلق داشته است.
گفتنی است کلیسای سنت استپانوس در سده نهم میلادی ساخته شده است. این اثر در ۱۵ اسفند ۱۳۴۱ با شماره ثبت ۴۲۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
آذربایجان شرقی با حدود 3 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت، 5 هزار اثر تاریخی دارد که یک هزار و 700 اثر از آن ها به ثبت ملی رسیده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج