امنیت و زیبایی در منطقه آزاد ارس حرف اول را می زند

امنیت و زیبایی در منطقه آزاد ارس حرف اول را می زند
مدیر مسئول پایگاه خبری مانداگارانا – مهدی درخشانی : امنیت بالا و حاکم در منطقه آزاد ارس به عنوان مهمترین بستر سرمایه گذاری و همچنین گردشگری در این منطقه است .
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، گردشگری و مسافرت به‌ عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین صنعت در دنیا به‌حساب می‌آید. بسیاری از کشورها آن را به‌عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغالزایی و رشد بخش خصوصی و توسعه اقتصاد می‌دانند و به‌طور مستقیم و غیرمستقیم، به‌عنوان بخشی از فرآیند ارتباطات جهانی، نقش اساسی در ایجاد شناخت و توسعه میان ملت‌ها ایفا می‌کند اما در این میان امنیت مناطق گردشگری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
با توجه به اینکه تعطیلات عید نوروز در ایران و جلوه بهاری طبیعت ارزش ایران گردی را بیش از پیش می کند، منطقه آزاد ارس یکی از جاهایی است که بسیاری از مسافران به آن جا می روند تا بتوانند از طبیعت و جاذبه های دیدنی آنجا چه طبیعی و چه تاریخی بهره مند شوند که در این بین امنيت و گردشگری بخصوص در این منطقه ، پارامترهاي يك معادله هستند كه نسبتي مستقيم با هم دارند.
به طور کلی امنیت و گردشگری دو مقوله وابسته به هم هستند که قوت و ضعف هر کدام در ارتباط مستقیم با دیگری است. به این معنی که کاهش امنیت رکود اقتصاد گردشگری را به همراه خواهد داشت و رونق صنعت گردشگری نیز امنیت گسترده‌ای را به ارمغان خواهد آورد.
واضح است که امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بخصوص خاورمیانه مثال زدنی است که آذربایجان شرقی نیز از لحاظ کمیت و کیفیت این حوزه در بهترین وضعیت موجود قرار دارد.
سرتیپ حسن خانی فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی در خصوص استحکام و امنیت مرزهای جمهوری اسلامی می گوید: مرزهای جمهوری اسلامی همواره مستحکم هستند و کسی جرأت اقدام سوء ندارد.
پورمهدی معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به امنیت مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح ممکن می گوید: در حال حاضر مهم‌ترین مسئله‌ای که در تمام امور مطرح می‌شود بحث امنیت است که در سایه الطاف الهی، استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری کشور ما دارای بالاترین ضریب امنیتی در منطقه است که این امر موجب افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور می‌شود.
گفتنی است ضریب بالای امنیت حاکم بر استان آذربایجان شرقی از جمله شهرستان جلفا، این استان و منطقه آزاد ارس آن را به محور توسعه صنعت گردشگری تبدیل کرده است.
شایان ذکر است ویژه برنامه های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس با ده ها برنامه متنوع ورزشی، فرهنگی، تفریحی و سیاحتی میزبان مهمانان نوروزی است.
هم اکنون پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک و پرواز بالن های سیاحتی زیر آسمان آبی جلفا در حال برگزاری است.
مسابقات و برنامه های تفریحی مختلف از جمله قایقرانی، ماهیگیری، دوچرخه سواری، موتور چهار چرخ، کارتینگ، والیبال ساحلی، بادبادک پرانی،تیراندازی با کمان، پینت بال و ده ها ویژه برنامه دیگر نیز در حال برگزاری است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج