جلفا با 20 درجه سانتیگراد یکی از گرم ترین شهرهای کشور در نوروز/ میزبانی بهار از گردشگران نوروزی در منطقه آزاد ارس

جلفا با 20 درجه سانتیگراد یکی از گرم ترین شهرهای کشور در نوروز/ میزبانی بهار از گردشگران نوروزی در منطقه آزاد ارس
بر اساس اعلام سایت سازمان هواشناسی کشور دمای هوای جلفا 20 درجه سانتیگراد و سرعت باد ۳ متر بر ثانیه می باشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، بر این اساس دمای هوای شهر ساحلی جلفا با صفر میلی متر بارندگی طی روزهای گذشته و با بیشینه دمای 20 درجه سانتیگراد و کمینه دمای 5 درجه سانتیگراد یکی از گرمترین شهرهای کشور در ایام نوروز می باشد.
درحالی که دمای هوای برخی شهرهای استان آذربایجان شرقی همچون سراب و ورزقان به منفی 3 و منفی یک درجه نیز کاهش یافته است، شهر ساحلی جلفا به جهت اختلاف ارتفاع فاحش، همواره بطور متوسط 6 الی 7 درجه سانتیگراد گرمتر از مرکز آذربایجان شرقی شهر تبریز است.
هم اکنون گردشگران نوروزی زیر آسمان آبی این شهر زیبا در حال استفاده از طبیعت بهاری و بهره مندی از ویژه برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سازمان منطقه آزاد ارس در نقاط و محدوده های مختلف جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو می باشند.
شایان ذکر است ویژه برنامه های نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس با ده ها برنامه متنوع ورزشی، فرهنگی ، تفریحی و سیاحتی میزبان مهمانان نوروزی است.
هم اکنون پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک و پرواز بالن های سیاحتی زیر آسمان آبی جلفا در حال برگزاری است. همچنین بر اساس اعلام رییس پلیس راه استان آذربایجان شرقی مسیر تبریز- جلفا پرددترین جاده این استان بوده و با رشد 15 درصدی همراه می باشد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج