بازسازی کلیساها در ایران بیانگر روابط دیرینه و برادرانه مسلمان و مسیحی است

بازسازی کلیساها در ایران بیانگر روابط دیرینه و برادرانه مسلمان و مسیحی است

رهبر ارامنه حوزه سیلیسی در راستای حفاظت و مرمت کلیساهای ارامنه ایرانیان و برگزاری آیین تبرک و بهره برداری از بنای مرمت شده کلیسای چوپان در منطقه آزاد ارس پیام تبریک صادر کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، متن پیام جاثلیق آرام اول کشیشیان رهبر ارامنه حوزه سیلیسی خطاب به گریگور چیفتچیان اسقف اعظم ارامنه آذربایجان ایران به شرح ذیل می باشد.
با نهایت خوشوقتی نامه جنابعالی را دریافت نمودم که طی آن اعلام نموده بودید به لطف زحمات جمهوری اسلامی ایران و با تلاش های شما و مسولین محترم، کلیسای چوپان در کناره رودخانه ارس بازسازی شده است.
در ماه های اخیر با کمال خوشحالی شاهد فعالیت های مرمتی انجام شده بر روی دیرها و کلیساهای حوزه خلیفه گری آذربایجان که با تلاش های بی وقفه و ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران مسؤلین حوزه شما بوده ام. بازسازی و مرمت این کلیساها و برگزاری زیارت باعث تقویت باورهای یکتاپرستی در مردم و وابستگی هرچه بیشتر آن ها به ارزش های دینی و فرهنگی است.
جاثلیق آرام اول کشیشیان در ادامه این پیام اعلام کرده می کند، بازسازی ابنیه تاریخی کلیسای ما گواه زنده روابط دیرینه و برادرانه مسلمان و مسیحی است.
رهبر ارامنه حوزه سیلیسی در این پیام می گوید: در این هنگام که مراسم تبرک کلیسای چوپان را برگزار می کنید، دعای خیر ما همراه شما مسؤلین محترم و مردم عزیزمان بوده و بدین مناسبت فرخنده مراتب سپاس صمیمانه خود را تقدیم حضور کلیه مسؤلین محترم جمهوری اسلامی ایران می نمائیم.
از درگاه خداوند متعال شکوفایی هرچه بیشتر دولت جمهوری ایران، توفیق روزافزون مسؤلین محترم، جنابعالی و مردم عزیز را مسألت می نماییم.
دعاگو
جاثلیق آرام اول کشیشیان
بیت سیلیسی آنتیلیاس
شایان ذکر است با حضور چیفتچیان اسقف اعظم ارامنه آذربایجان و شورای راهبردی کلیساهای تاریخی ایران آیین تبرک و بهره برداری از بنای مرمت شده کلیسای چوپان در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج