افزایش 30 درصدی گردشگران در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس

افزایش 30 درصدی گردشگران در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس
خبرنگار روزنامه آذربایجان ویژه شهرستان جلفا – ایرج عبدیل زاده – مدیر مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: با توجه به برنامه های متنوعی که در این مرکز در حال اجرا می باشد، حضور گردشگران افزایش یافته است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، احمد حسن نژاد اظهار داشت: با توجه به وجود جاذبه های طبیعی، اماکن مذهبی و تاریخی در این منطقه گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور از جمله تهران ، تبریز ، اصفهان ، شیراز و ارومیه به این منطقه از منطقه آزاد ارس سفر می کنند.

وی افزود: روزانه بیش از دوهزار خودرو وارد این محدوده می شوند که تا روز 6 فروردین بیش از هفت هزار نفر از گردشگران در مراکز مشخص شده از جمله در نوجه مهر، دوزال و اوشتبین اسکان داده شده اند.

وی گفت: خوشبختانه با تلاش ماموران امنیتی و انتظامی و مهمتر از همه پایبندی مردم به قوانین راهنمایی و رانندگی هیچ حادثه منجر به آسیب دیدن گردشگران گزارش نشده است و امیدواریم تا پایان تعطیلات این شرایط تداوم داشته باشد.

حسن نژاد خاطر نشان کرد: تمهیدات مناسبی در زمینه امداد و نجات و فوریت های پزشکی تدارک دیده شده و با استقرار در اماکن مختلف به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد.

وی اضافه کرد: براساس نظرسنجی های انجام گرفته بیش از 70 درصد مسافران از خدمات ارایه شده در این مرکز رضایت داشته اند.

گفتنی است ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در نوروز 1394 برنامه های فرهنگی ، هنری ورزشی ، گردشگری و نمایشگاهی مختلفی از جمله تور ارس گردی ، جنگ شادی ، نمایشگاه صنایع دستی ارس ، بازی های محلی بومی روستایی ، مسابقه ماهیگیری ، اسب سواری و برنامه های متعدد دیگر را تا 15 فروردین ماه سالجاری برنامه ریزی نموده و برگزار می کند.

شایان ذكر است منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در شمال غرب ایران و در 135 کیلومتری مرکز استان آذربایجان شرقی قرار داشته و با چهار محدوده جلفا ، نوردوز ، خداآفرین و قلی بگلو ، در شمال غرب ایران با کشورهای آذربایجان ، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد . مساحت محدوده نوردوز 420 هکتار می باشد و در نقطه صفر مرزی ایران و ارمنستان واقع شده است.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج