شورای کاربردی قرآن در منطقه آزاد ارس تاسیس شد / آغاز دورهای آموزش تخصصی قرآن کریم در منطقه آزاد ارس

  • 13 اردیبهشت 1394
  • 17:19
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 689 بازدید
  • Article Rating
شورای کاربردی قرآن در منطقه آزاد ارس تاسیس شد / آغاز دورهای آموزش تخصصی قرآن کریم در منطقه آزاد ارس

نخستین جلسه شورای کاربردی فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس در این جلسه که به ریاست امام جمعه منطقه و دبیرشورای راهبردی قرآن مناطق آزاد کشور و مدیران موسسات قرآنی و نهادهای مرتبط با موضوع فعالیت های قرآنی برگزار گردید حجت الاسلام انتظاری توجه بیشتربه مفاهیم و فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس را خواستار شد.

وی اظهار داشت: در کنار توجه به قرائت و حفظ قرآن کریم باید به موضوع پژوهش های قرآنی و انتقال مفاهیم عالی قرآن به نسل جوان و نوجوان پرداخته شود.

وی با تاکید بر پرهیز از شعارزدگی ادامه داد: اهداف مدنظر شورای قرآن باید بصورت کاملا عملیاتی و هدفمند برنامه ریزی شود تا نتایج کاربردی آن ملموس گردد.

مدیر فرهنگی آموزشی منطقه آزاد ارس نیز با اعلام اینکه  همزمان با تشکیل اولین جلسه این شورا، دوره های تخصصی آموزش قرائت و حفظ قرآن کریم در محل فرهنگسرای قرآن منطقه نیز شروع شد افزود: در این دوره ها از حضور اساتید بین المللی قرآن کریم از جمله آقایان حاج وحید غفران نیا و حاج مهدی محمدزاده در رشته های حفظ و قرائت آقایان و نیز دونفر از بانوان و اساتید برجسته قرآن استان بهره گرفته شده است.

ابراهیم نصیری گفت: شورای کاربردی قرآن منطقه ارس در راستای انسجام بخشی به فعالیت های قرآنی و بهره گیری از ظرفیت موسسات و ادارات و متخصصین حوزه قرآن تشکیل گردیده است.

وی اظهار داشت: این شورا با هدف هماهنگی و برنامه ریزی اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی فعالیت های قرآنی در منطقه آزاد ارس تشکیل شده و وظیفه ساماندهی موسسات آموزشی و فرهنگی قرآنی و نیز ارائه پیشنهادات کاربردی برای توسعه و ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها را برعهده خواهد داشت.

وی گفت: طی ماه گذشته نیز اولین جلسه شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس برگزار گردید.

دبیر شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد کشور گفت: بزودی منشور توسعه قرآن در مناطق آزاد که برگرفته از منابعی همچون رهنمودهای مقام معظم رهبری، منشور توسعه قرآنی کشور و نظرات کارشناسان و نخبگان قرآنی کشور است تصویب و به مناطق آزاد کشور ابلاغ می گردد.

پورمعین افزود: 26 پیشنهاد کاربردی برای توسعه فعالیت های قرآنی در مناطق آزاد تدوین شده است که جهت اجرا در اختیار مناطق آزاد قرار می گیرد.

وی گفت: شورای کاربردی قرآن در مناطق آزاد به ریاست امام جمعه هر منطقه و دبیر مدیریت فرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد و با عضویت نماینده موسسات قرآنی، ادارات مرتبط با حوزه فعالیت های قرآنی همچون آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی، اوقات و امورخیریه، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادها تشکیل می شود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج