رشد 14 درصدی ترانزیت خارجی منطقه آزاد ارس در سال 1393 / ترانزیت بیش از هفت هزار میلیارد ریالی کالا از گمرک منطقه آزاد ارس

رشد 14 درصدی ترانزیت خارجی منطقه آزاد ارس در سال 1393 / ترانزیت بیش از هفت هزار میلیارد ریالی کالا از گمرک منطقه آزاد ارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: ترانزیت خارجی انجام یافته از منطقه آزاد ارس در سال 1393 برابر با هفت هزار و 867 میلیارد ریال است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی از رشد 14 درصدی ترانزیت خارجی انجام شده در سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال 1392 خبر داد.
وی عمده کالاهای ترانزیت شده را انواع لوازم برقی، مواد نفتی و غیر نفتی، انواع خودروها، ماشین آلات صنعتی و غیر صنعتی، لوازم یدكی، انواع مواد غذایی و خشکبار، آهن آلات، دام و سیگار برشمرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس تصریح کرد: این کالاها به کشورهای عراق، تركیه، پاكستان، تركمنستان، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان، ازبكستان، گرجستان، امارات متحده عربی، فدراسیون روسیه، قزاقستان، اكراین، جمهوری مولداوی، تاجیكستان و قرقیزستان ترانزیت شده است.
عرب باغی با تاکید بر ایجاد مسیرهای ارتباطی حمل و نقلی جدید در این منطقه اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم برای بهره مندی از مسیرهای ترانزیتی و کریدورهای بین المللی برای ایجاد تحول اساسی در ارتباطات حمل و نقلی این منطقه و کشور انجام شده است.
وی تامین و گسترش زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری و اصلاح قوانین حمل و نقلی و توجه ویژه به نقش مناطق آزاد در صادرات مجدد کالا برای ایجاد ارزش افزوده در راستای تحقق اهداف اقتصادی کشور را از اهم عوامل رونق بیش از پیش ترانزیت بیان کرد.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج