با برگزاری جشنی /دانش آموزان دختر منطقه آزاد ارس مکلف شدند

  • 18 اردیبهشت 1394
  • 18:49
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 569 بازدید
  • Article Rating
با برگزاری جشنی /دانش آموزان دختر منطقه آزاد ارس مکلف شدند
جشن تکلیف و عبودیت دانش آموزان دختر شهرستان جلفا با حضور پرشور دانش آموزان در مسجد جلفا برگزار گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ظهر امروز آیین جشن تکلیف دانش آموزان منطقه آزاد ارس که به سن تکلیف رسیده بودند با حضور مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس، امام جمعه شهرستان جلفا، رئیس آموزش و پرورش شهرستان جلفا و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان جلفا در مسجد امام زمان جلفا برگزار گردید.
در این مراسم امام جمعه شهرستان جلفا موضوعاتی درباره ضرورت رعایت حجاب و عفاف و اهمیت اقامه نماز در بین نوجوانان گفت: سن تکلیف یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند به بشریت ارزانی داشته و در این دوران بشریت توفیق عبادت همراه با شناخت را پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه خانواده ها نیز باید در کنار نظام آموزشی برای تربیت دینی فرزندان از همان دوران کودکی اقدام کنند تا آداب و عبادات دینی در وجود فرزندان ریشه گیرد، ادامه داد: جشن تکلیف، جشن آغاز مرحله ای است که دانش آموزان فرصت پیدا کرده تا با خدا پیوند و ارتباط برقرار کنند.
در ادامه کاظمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان جلفا در بین دانش آموزان گفت: به سن تکلیف رسیدن، یک عید به حساب مى آید، چون انسان از نظر عقلى و جسمى به حدى رسیده که خداوند به او دستور مى دهد و او خوشحال است که خواسته ها و دستورهاى خداوند را اطاعت کند و بنده شایسته او به حساب آید، حال وظیفه ماست تا با برپایی جشن تکلیف، نعمتهاى خدا را گرامى داریم .
رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان جلفا نیز در این مراسم گفت: این جشن مقدمه‌ ای برای ارتباط نسل نوجوان با معارف الهی است و نسل نوجوان می‌ تواند با الهام گرفتن از ائمه معصومین(ع) راه سعادت در زندگی خود را پیدا کرده و در این مسیر گام بردارد.
وی اضافه کرد: آموزش مسائل اعتقادی و دینی پس از رسیدن به سن تکلیف، ضرورت تقلید، رعایت حجاب، آموزش روابط محرم و نامحرم، آموزش قرآن، احترام به پدر و مادر و آموزش امر به معروف و نهی از منکر از اهداف برگزاری این جشن تکلیف است.
این مراسم با اجرای سرود و نیایش توسط دانش‌آموزان و اقامه نماز جماعت به امامت حجت‌الاسلام حاج آقا انتظاری امام جمعه شهرستان جلفا به پایان رسید.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج