اولین نشست تخصصی انجمن نمایش و تئاتر منطقه آزاد ارس برگزار شد

  • 25 خرداد 1394
  • 05:31
  • هنری
  • 0 دیدگاه
  • 1140 بازدید
  • Article Rating
اولین نشست تخصصی انجمن نمایش و تئاتر منطقه آزاد ارس برگزار شد
اولین نشست تخصصی انجمن نمایش و تئاتر منطقه آزاد ارس با حضور فعالان و علاقمندان این عرصه در محل پردیس ارس دانشگاه تهران برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، به منظور همفکری در جهت ارتقا سطح فعالیت های هنرمندان عرصه ی نمایش در حوزه ی بازیگری، کارگردانی و نویسندگی همچنین ارایه مسائل و مشکلات موجود در این عرصه در سطح منطقه آزاد ارس، اولین نشست انجمن نمایش و تئاتر منطقه آزاد ارس بهمت مدیریت هنری سازمان و با حضور رئیس انجمن هنرهای نمایشی و عضو هيئت ارزشيابي، بازرسي و نظارت بر تئاتر استان آذربایجان شرقی، ارسوندان فعال در رشته تئاتر و نمایش و نیز پیشکسوتان این رشته در محل پردیس ارس دانشگاه تهران برگزار گردید.

مدیر هنری سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت های بالای عرصه ی نمایش و عدم کارکرد مناسب و استفاده ی بهینه از ظرفیت های موجود اعضاء در فعالیت های نمایشی بر آن شدیم تا با برگزاری این نشست،انگیزه و انگیزش دوباره ای را در میان هنرمندان در راستای از سر گیری فعالیت های نمایشی و با همکاری و همفکری یکدیگر ایجاد نماییم.
وی فعالیت هرچه بیشتر هنرمندان تئاتر و نمایش را خواستار شد و افزود: جشنواره استانی فیلم و تئاتر و جشنواره فیلم های کوتاه یا مینیمالیسیت ارسباران بهترین سکو و وسیله برای معرفی و شناساندن تئاتر و نمایش منطقه آزاد ارس می باشد و باید از این ظرفیت ها استفاده نماییم.
همچنین در ادامه رئیس انجمن هنرهای نمایشی و عضو هيئت ارزشيابي، بازرسي و نظارت بر تئاتر استان آذربایجان شرقی گفت: هنرمندان منطقه آزاد ارس و جلفا می توانند ترویج دهنده فرهنگ و آداب و رسوم بومی خود به کشورهای همسایه باشند و تئاتر و نمایش بهترین وسیله برای اشاعه فرهنگ ایرانی و ارسوندی به کشورهای همسایه می باشد.
رامین راستی در ادامه گفت: نباید فقط به تکم و نمایش های خیابانی که فقط در ایام معدودی در جلفا اجرا میگردد بسنده کنیم چرا که ظرفیت جلفا بسیار بیشتر از اینهاست و مهمتر از آن باید به مسئله آموزش هنرمندان نیز بسیار توجه کرد.
وی مهمترین امکانات برای گروه های تئاتر و نمایش را امکانات ذهنی، قلمی و قدمی عنوان کرد و افزود: اینها مهمترین ابزارهای گروه های نمایش و تئاتر می باشند و اگر اینها را بوسیله آموزش درست هدایت کنیم می توانیم قدم های بزرگ و اصولی در این رشته هنری در سطح منطقه آزاد ارس و استان برداریم.

لازم به ذکر است، در این نشست صمیمانه مسائلی پیرامون کیفیت و کمیت اجرای برنامه های نمایشی، برگزاری منظم جلسات انجمن، اجرای دوره های آموزشی برای علاقمندان رشته تئاتر و نمایش مطرح گردید و هنرمندان به بیان دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج