معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس: منطقه آزاد ارس حلقه اتصال اقتصاد به کشورهای حوزه cis است

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس: منطقه آزاد ارس حلقه اتصال اقتصاد به کشورهای حوزه cis است
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: منطقه آزاد ارس حلقه اتصال اقتصاد به کشورهای حوزه cis است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ابراهیم باقرزاده در حاشیه برگزاری میزگرد تخصصی معاونین سازمان با اعضای مرکز آموزش بازرگانی کشور گفت: منطقه آزاد ارس حلقه اتصال اقتصاد ملی به کشورهای حوزه cis است و در دوره پساتحریم باید با تعریف فرصتهای سرمایه گذاری جدید زمینه افزایش صادرات هرچه بیشتر در این منطقه را فراهم آوریم.
باقرزاده در ادامه گفت: آماده سازی فاز سوم شهرک صنعتی 220 هکتاری و سایت صنایع سنگین 1400 هکتاری بخشی از اقدامات منطقه آزاد ارس در تحقق ایجاد زیرساختهای سرمایه گذاری است .
وی همچنین افزود: در همین راستا ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه گذاری، تعریف فرصتهای سرمایه گذاری جدید، ارز آور و صادراتی، توسعه تکنولوژی های هایتک، دانش بنیان و صادرات محور از اولویتهای کاری سازمان منطقه آزاد ارس برای پساتحریم می باشد.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: سرمایه گذاران باید از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه آزاد ارس در راستای کسب درآمد و توسعه سرمایه گذاری های مولد، و افزایش صادرات به کشورهای حوزه cis استفاده نمایند.
وی گفت: از ابتدای سال 94 تاکنون بیش از 26 گروه سرمایه گذاری از کشورهای مختلف در منطقه آزاد ارس حضور یافته اند و از فرصتهای سرمایه گذاری تجاری اقتصادی، صنعتی و گردشگری منطقه بازدید کرده اند.
باقرزاده همچنین افزود: تور آموزشی آشنایی با فرصتهای تجاری منطقه آزاد ارس با هماهنگی مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت کشورو با حضور تجار بازرگانان و مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتهای تجاری سراسر کشور برگزار شده است.
شایان ذکر است تور آموزشی دو روزه شناخت ویژ گی های تجاری منطقه آزاد ارس با حضور بیش از 70 نفر از تاجران، بازرگانان،مدیران و اعضای هیات مدیره شرکتهای تجاری کشور و اعضای مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در منطقه آزاد ارس برگزار شد.
همچنین در پایان حضور این تور آموزشی در منطقه آزاد ارس، میزگرد تخصصی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، معاون امور زیربنایی، معاون توسعه مدیریت، مدیرکل گمرک و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس با تجار و بازرگانان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور برگزار شد.
معرفی پتاسنیل های سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس، ویژگی های منطقه، امیتازات و مشوقات منطقه، زیرساختهای آماده شده و مورد نیاز منطقه از جمله موارادی بود که در این میزگرد تخصصی به پرسش و پاسخ پرداخته شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج