آئین افتتاح پروژه های سرمایه گذاری و عمرانی در منطقه آزاد ارس برگزار شد/ مهندس عرب باغی تاکید کرد: آمادگی برای رونق تولید داخلی و جذب سرمایه گذاران خارجی

آئین افتتاح پروژه های سرمایه گذاری و عمرانی در منطقه آزاد ارس برگزار شد/ مهندس عرب باغی تاکید کرد: آمادگی برای رونق تولید داخلی و جذب سرمایه گذاران خارجی

همزمان با هفته دولت پروژه های سرمایه گذاری و عمرانی منطقه آزاد ارس افتتاح و کلنگ زنی شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی در آئین افتتاح این پروژه ها با تاکید بر لزوم آمادگی برای جذب سرمایه گذاران خارجی، گفت: با تحول اساسی که در روابط و سیاست خارجی کشور با دنیا اتفاق افتاده است، باید آماده جذب سرمایه گذاران خارجی باشیم.
وی اتصال اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی را یکی از وظایف مهم مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: متاسفانه تاکنون انتظار دولت از مناطق آزاد محقق نشده و برای تحقق کامل اهداف و سیاست های تعیین شده، نیازمند همکاری تمامی ارگان های دولتی هستیم.
عرب باغی واردات کالای خارجی را عامل مهمی در عدم رونق تولیدات داخلی عنوان کرد و افزود: ارتقاء سطح تخصص و کیفیت تولیدات داخل لازمه خودکفایی در تولید و رونق صنایع مختلف در کشور است.
وی بر لزوم تقویت بیش از پیش زیرساخت ها، توجه به میزبانی و ارایه خدمت به سرمایه گذاران، ایجاد مراکز رفاهی و تقویت سیستم هتلینگ، تهیه بسته های سرمایه گذاری پیشنهادی جدید و توجه ویژه به زمان و کیفیت اجرای پروژه ها تاکید کرد.
شایان ذکر است پروژه های قابل افتتاح منطقه آزاد ارس در هفته دولت شامل 27 پروژه در حوزه عمران با 153 میلیارد ریال و دو واحد کارخانه با 209 میلیارد ریال بوده و همچنین هشت پروژه کلنگ زنی با 95 میلیارد ریال در حوزه عمران و هفت پروژه در حوزه زیربنایی با 126 میلیارد ریال می باشد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج