جشنواره تابستانی ارس / گرمای شادی در تابستان ارس

جشنواره تابستانی ارس / گرمای شادی در تابستان ارس

یکی از جاذبه های منطقه آزاد ارس در کنار مزیت های گردشگری طبیعی، تاریخی، هنری، مذهبی و ملی، برگزاری جشنواره های فصلی می باشد. برنامه های شاد و مفرحی که موجب ثبت خاطرات به یادماندنی می شوند.

جشنواره در فرهنگ لغت به معنی نوبت شادی است و منطقه آزاد ارس در طول سال فرصت های بسیاری برای شادی و تفریح خانواده ها و جوانان و نوجوانان فراهم می کند.

یکی از مزیت های ارس برای گردش و تفریح، هزینه بسیار ناچیز سفر به این منطقه بهشتی است. برگزاری جشنواره ها و اجرای برنامه های مفرح در نقاط مختلف این منطقه موجب افزایش چشمگیر استقبال گردشگران از ارس شده است.

جشنواره تابستانی سالجاری در ادامه جشنواره های فصلی این منطقه توسط سازمان منطقه آزاد ارس تدوین و با ده ها عنوان برنامه برگزار شد. برنامه های ورزشی، تفریحی، فرهنگی، مذهبی و هنری از نیمه دوم مردادماه الی پایان شهریور ماه سالجاری در پارک ها، مراکز خرید، دانشگاه ها و مناطق تفریحی اجرا شد.

مسابقات قایقرانی خانوادگی یکی از پرطرفدارترین برنامه های ورزشی و تفریحی بود که از 23 مرداد ماه الی 27 شهریور ماه سالجاری در استخر پارک کوهستان برگزار شد. همچنین مسابقه قایقرانی و ماهیگری نیز در سد خداآفرین ارس نیز در شهریور ماه برگزار شد.

مسابقات بیلیارد کشوری با حضور 96 نفر از ورزشکار از سراسر کشور از 21 الی 26 مردادماه در مرکز خرید شاهین تجارت ارس برگزار شد.

همایش خانوادگی ماهیگری در رود ارس که با استقبال خوب گردشگران و ارس وندان همراه بود در 20 شهریور ماه سالجاری در پارک ساحلی درنا و در جوار کاروانسرای تاریخی خواجه نظر برگزار شد. در این همایش به نفرات برگزیده جوایزی اهداء شد.

یکی دیگر از مسابقات کشوری تدوین شده دومین دوره مسابقات چندجانبه اتوموبیل رانی آفرود با عنوان جام ارس در 10 مهرماه امسال می باشد. در این مسابقات آقایان و بانوان با خودروهای خارج جاده ای در پیست پارک کوهستان ارس به رقابت می پردازند.

اجرای برنامه های هنری در قالب موسیقی، تئاتر و مجالس شعر و ادب، همواره از استقبال ویژه در ارس برخوردار می باشد. اجرای کنسرت گروه های موسیقی و خوانندگان مطرح کشور در آمفی تئاتر پارک کوهستان ارس، برگزاری شب شعر ارس با حضور شاعران و ادیبان، تئاتر ائلچیلیک (خواستگاری) و اختتامیه کنگره بین المللی شهریار از جمله برنامه های هنری جشنواره تابستانی ارس بودند.

همچنین یکی از برنامه های مذهبی اجرا شده در جشنواره، برگزاری بزرگداشت شهدای سوم شهریور 1320 در جوار پل آهنی جلفا و مزار شهدا و با حضور خانواده شهیدان بود. آئین تجلیل از خانواده شهیدان شهریور 1320 نیز در آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا برگزار شد.

جشنواره های خرید نیز توسط مجتمع های تجاری ارس موجب رضایتمندی بیش از پیش گردشگران گردید.

منطقه آزاد ارس در شمال غرب ایران با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز بوده و در 135 کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

گزارش: داود جاهدی

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج