مدیرعامل خبر داد : اخذ مجوز صدور و تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد ارس

مدیرعامل خبر داد : اخذ مجوز صدور و تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از اخذ مجوز صدور پلاک اختصاصی و تردد خودروها با پلاک منطقه آزاد ارس خبر داد.

علیرضا مقیمی در نخستین نشست خود با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر گفت: پلاک اختصاصی منطقه آزاد ارس بزودی با اتمام فنس کشی محدوده عملیاتی شده و برای خودروهای وارداتی به منطقه پلاک ویژه ارس صادر می گردد.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن این قانون مردم و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس می توانند از تسهیلات قانونی ورود خودرو بدون عوارض گمرکی به کشور بهره مند شوند.

مقیمی تاکید کرد: دغدغه اصلی سازمان اتمام فنس کشی و فعال کردن کل محدوده منطقه است و در این صورت اجرای قوانین مناطق آزاد شاهد رشد و گسترش فعالیتهای اقتصادی و تجاری و صنعتی و گردشگری خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه توسعه منطقه آزاد ارس نیازمند همت همگانی است گفت: فعالیتهای نوروزی منطقه و استقبال گردشگران از آن نشان داد که ظرفیت لازم جهت سرمایه گذاری توسعه در منطقه آزاد ارس وجود دارد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس بر لزوم تامین امنیت روانی سرمایه گذاران و گردشگران اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم با ایجاد زیرساخت هایی مانند فرودگاه ارس که هم اکنون در دست اقدام است، بیمارستان تخصصی اورژانس که در محل ساختمان فرمانداری قدیم بزودی احداث می شود، اصلاح جاده ترددی مرند – جلفا، و تنوع در برنامه های نوروزی، جشنواره های بهاره و تابستانی امنیت روانی لازم را برای سرمایه گذاری تامین نماییم.

وی در پاسخ به درخواست سرمایه گذاران مبنی بر تسهیل در ارائه تسهیلات بانکی در منطقه از ایجاد بانک مناطق آزاد خبر داد و افزود: در جهت سهولت امورات مالی سرمایه گذاران بانک مناطق آزاد ایجاد و شعبه ای از آن در منطقه آزاد ارس مستقر می گردد.

وی فعال کردن حسابهای بانکی سرمایه گذاران و شرکتها را در بانکهای منطقه خواستار شد و افزود: برای ارائه هر چه بهتر خدمات به سرمایه گذاران لازم است حسابهای بانکی شرکتهای منطقه آزاد ارس در همین محدوده فعال باشند.

وی همچنین در جهت توسعه اشتغال در منطقه آزاد ارس از سرمایه گذاران خواست تا حداقل 30 درصد از پرسنل خود را از بومیان منطقه جذب نمایند. در این نشست مدیران عامل شرکت های سرمایه گذار در منطقه آزاد ارس مسایل و مشکلات عمومی واختصاصی خود را مطرح کرده و مدیرعامل سازمان دستورات لازم را برای موارد مطروحه صادر کرد.

همچنین معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس در این نشست گزارشی از فعالیت های سال 89 سازمان در حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری ارائه کرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج