تاکید بر توسعه همکاری های مراکز علمی ارس و دانشگاه دولتی نخجوان

تاکید بر توسعه همکاری های مراکز علمی ارس و دانشگاه دولتی نخجوان

مسؤلین و فعالان فرهنگی منطقه آزاد ارس و نخجوان راهکارهای افزایش تعامل و همکاری در این عرصه را بررسی کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، ابراهیم نصیری مدیر فرهنگی آموزشی سازمان منطقه آزاد ارس و امیری معاون پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران که طی سفر دوروزه هیاتی متشکل از فعالان اقتصادی و فرهنگی ارس به نخجوان سفر کرده بودند، با معاون علمی و رییس اتحادیه همکاران دانشگاه دولتی نخجوان دیدار و به گفتگو پرداختند.

این دیدار با حضور حسین آقازاده وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برگزار شد و طرفین بر لزوم گسترش و توسعه تعاملات و تبادلات علمی در حوزه‌های دانشجویی، مبادله استاد، شرکت و مشارکت در همایش‌ها، نشست‌ها و اجرای طرح‌های مشترک تحقیقاتی ابراز علاقه و تاکید کردند.

در این دیدار هیات ایرانی با اشاره به پیشرفت‌های زیرساختی جمهوری خودمختار نخجوان به ویژه مراکز علمی از جمله دانشگاه دولتی نخجوان، شرایط و فضای کنونی را برای تعمیق و تحکیم روابط علمی دانشگاهی مهیا اعلام کرد.

همچنین طرف نخجوانی نیز با اشاره به علاقمندی ریاست دانشگاه به ارتقا همکاری‌های علمی در سطح بین المللی، با اعلام اینکه پیشنهادهای مطرح شده از سوی هیات ایرانی قابل توجه و مفید است از بررسی و تعیین راهکار لازم برای مباحث مطرح شده در جلسه ای با ریاست دانشگاه دولتی نخجوان خبر داد.

گفتنی است دانشگاه دولتی نخجوان با بیش از پنج هزار نفر دانشجو و 200 نفر دانشجوی خارجی، به عنوان دانشگاه اصلی و مهم نخجوان در سال 2014 در میان دانشگاه های جمهوری آذربایجان رتبه نخست را کسب کرد.

شایان ذکر است پنج مرکز آموزش عالی (پردیس ارس دانشگاه تهران، پردیس ارس دانشگاه تبریز، پردیس ارس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی) در حال فعالیت می باشند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج