نشست مشترک فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس و نخجوان

نشست مشترک فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس و نخجوان

نشست مشترک فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس با حضور وزیر اقتصاد و صنایع و کشاورزی، مسئولین هلدینگ های بزرگ و مدیران تعدادی از موسسات تولیدی نخجوان در مرکز تجاری این جمهوری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، دیدار و مذاکره مدیران هلدینگ های اقتصادی نخجوان از جمله گمی قایا و لذت و بیش از 25 موسسه تولیدی جمهوری خودمختار نخجوان با نمایندگان 12 شرکت و کارخانه سرمایه گذار در منطقه آزاد ارس یکی دیگر از برنامه های سفر دوروزه هیات اقتصادی ارس به نخجوان بود.

در این دیدار ظرفیت ها و زمینه های برقراری همکاری های مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. بنا به اذعان شرکت کنندگان، نشست مذکور کمک زیادی در افزایش شناخت طرفین از ظرفیتها و نیازمندیهای یکدیگر داشته است.

مدیر عامل و مسئولین اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس با مروری بر سابقه همکاری های موجود بین منطقه آزاد و نخجوان، توضیح مفیدی درخصوص قوانین، ظرفیت ها و معافیت های مالیاتی منطقه آزاد ارس برای سرمایه گذاران خارجی ارائه و مزیت های این منطقه برای حمایت از سرمایه گذاران جهت صادرات محصولات تولیدی به کشورهای ثالث را مورد تاکید قرار دادند.

محسن خادم عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ضمن پیشنهاد برگزاری تورهای تجاری و صنعتی متقابل برای تداوم ارتباط فعالان اقتصادی و آشنائی هرچه بیشتر آنان با ظرفیت های صنعتی و اقتصادی طرفین، نسبت به ارائه امکانات لازم جهت برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات تولیدی نخجوان در منطقه آزاد به شرط عمل متقابل، اعلام آمادگی نمود.

فامیل سیداف وزیر اقتصاد و صنعت و الشاد علی اف وزیر کشاورزی جمهوری خودمختار نخجوان نیز با اشاره به پیشرفت های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی سال های اخیر در نخجوان و ایجاد موسسات تولیدی متعدد برای رفع  نیازهای داخلی، از گسترش همکاری ها بین بخش های خصوصی ایران و نخجوان جهت افزایش تعاملات اقتصادی و تجاری دوطرفه و همچنین ایجاد موسسات تولیدی مشترک در بخش های صنعتی و کشاورزی استقبال کردند.

منصور آیرم سرکنسول ایران در نخجوان نیز ضمن قدردانی از هیئت منطقه آزاد و مقامات جمهوری خودمختار نخجوان در برگزای موفقیت آمیز این نشست، گفت: هدف اصلی فعالیت های سرکنسولگری افزایش تعاملات اقتصادی و استفاده از ظرفیت های ایران و نخجوان برای گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری است و در این راستا سعی شده است برای ایجاد ارتباط هر چه بیشتر بین فعالان اقتصادی دو طرف، زمینه توسعه روابط اقتصادی فراهم گردد.

وی افزود با توجه به اینکه یکی از عوامل موثر در توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری رفع موانع  و تسهیل همکاری های گمرکی است، با تلاش سرکنسولگری نشست مسئولین گمرکات استان های شمال غرب ایران و نخجوان در تبریز برگزار گردید و امیدواریم با تداوم این نشست ها روابط اقتصادی دوجانبه با هدف تامین منافع متقابل محقق گردد.

شایان ذکر است در سفر دوروزه هیات اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس، فرماندار شهرستان جلفا، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و رئیس پایانه مرزی جلفا و همچنین 12 نفر از سرمایه گذاران بخش خصوصی این منطقه، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس را در این سفر همراهی می کردند.

بازدید از مراکز صنعتی و فرهنگی نخجوان، دیدار با رئیس مجلس عالی، وزیر اقتصاد و صنعت، وزیر کشاورزی و رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری خودمختار نخجوان از جمله برنامه های سفر دوروزه هیات اقتصادی منطقه آزاد ارس در نخجوان بود.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج