تاکید بر گسترش روابط دوسویه ایران و نخجوان / استقبال نخجوانی ها از تولیدات ایرانی

تاکید بر گسترش روابط دوسویه ایران و نخجوان / استقبال نخجوانی ها از تولیدات ایرانی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در راس هیاتی اقتصادی در دیدار با رئیس کمیته دولتی گمرک نخجوان بر لزوم تقویت و گسترش روابط دوسویه ایران و نخجوان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی در جریان  سفر به جمهوری خودمختار نخجوان در دیدار با آصف محمد اف رئیس کمیته دولتی گمرک نخجوان با تاکید بر گسترش روابط دوسویه ایران و نخجوان گفت: توسعه روابط اقتصادی دوطرف موجب ایجاد تحول همه جانبه خواهد شد.

وی با ابراز خرسندی از عضویت کشور آذربایجان در سازمان تجارت جهانی، گفت: برای توسعه مناسبات دوسویه در حوزه صادرات، ایجاد انبار کالاهای ایرانی در نخجوان در دستور کار است.

مدیرعامل منطقه آزاد ارس تولید باکیفیت و مبتنی بر حضور در بازارهای جهانی را شعار واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس دانست و گفت: در راستای معرفی کالاهای ارس به بازارهای مصرف، برگزاری نمایشگاه های دائمی و فصلی امری ضروری است.

رئیس کمیته دولتی گمرک جمهوری خودمختار نخجوان توسعه مناسبات دوجانبه را در چند ماه اخیر بسیار ارزنده دانست و گفت: تردد مسافران آذری و ایرانی بدون هیچ گونه مشکلی در حال انجام است.

آصف محمداف با بیان اینکه تولیدات کارخانجات ایرانی مورد اقبال مردم نخجوان است، گفت: محصولات باکیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی با بهای تمام شده پایین در ایران باعث شده نخجوانی ها در سبد مصرفی خود بیشتر از کالاهای ایرانی استفاده کنند.

وی افزود: واردات از ایران برای دولت هم مقرون به صرفه است و برنامه ریزی ها در راستای جایگزین کردن کالاهای ایرانی به جای کالاهای چینی است.

آصف محمداف تشکیل مرکز نمایشگاهی عرضه کالاها و خدمات ایرانی در نخجوان و متقابلا تشکیل نمایشگاه محصولات تولیدی نخجوان در منطقه آزاد ارس را فرصتی مغتنم برای دو طرف دانست و افزود: این نمایشگاه می تواند در توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی بیش از پیش نقش آفرین باشد.

منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز تلاش های نمایندگی برای افرایش دیدارهای  مسولین گمرکی ایران در استان های شمال غربی و نخجوان جهت رفع موانع و توسعه همکاری های گمرکی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این دیدارها پیشنهادهای خوبی مورد مذاکره قرار گرفته که نتیجه آن نقش مثبتی در توسعه همکاری های گمرکی ایفا خواهد کرد.

همچنین در این دیدار توجه به تسهیل تردد آسان اتباع و ترانزیت روان خودرو های حامل مسافر و کالاهای دوکشور مورد تاکید قرار گرفت.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج