مدیر عامل: سرمایه گذاری و درآمدزایی ترک ها در ارس آسان است

مدیر عامل: سرمایه گذاری و درآمدزایی ترک ها در ارس آسان است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در جمع فعالان اقتصادی ترکیه گفت: با توجه به موقعیت استراتژیک ارس و مزیت های موجود، سرمایه گذاری و درآمدزایی فعالان اقتصادی ترکیه در ارس آسان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، محسن خادم عرب باغی در جلسه با هیات اقتصادی کشور ترکیه با اشاره به مزیت های سودآور سرمایه گذاری در ارس، گفت: ارس فرصتی بی نظیر برای حضور سرمایه گذاران ترک است.

وی با بیان اینکه همواره کالاهای ترکیه نسبت به کالاهای بی کیفیت سایر کشورها از مقبولیت نسبی در ایران برخوردار بوده است، با تاکید بر تولید برندهای برتر دنیا در ارس و تامین بخشی از نیاز بازار ایران و صدور به کشور هدف توسط سرمایه گذار خارجی و بخصوص ترک ها، تولید و صادرات در ارس را آسان و سودآور اعلام کرد.

وی همچنین تولید بخشی از کالا در یک کشور و تکمیل آن در کشور دیگر را سرمایه گذاری کم هزینه و پرسود برای فعالان اقتصادی ایران و ترکیه دانست و گفت: سرمایه گذاری های مشترک ایران و ترکیه همواره با موفقیت همراه بوده و این مهم در ارس مشهود می باشد.

وی اظهار داشت: مزیت های رقابتی، گمرکی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس، فرصتی طلایی برای کسب سود بیشتر و گشایش بازارهای جدید و ایجاد تنوع در تولید است.

عرب باغی در بخش دیگر سخنان خود بازار مصرف 75 میلیون نفری ایران و شرایط قانونی و مشوق های سرمایه گذاری در ارس و همچنین شرایط فرهنگی و اقتصادی و موقعیت جغرافیایی ایران و ترکیه را یادآور شد و افزود: علاوه بر مزیت های قانونی و منطقه ای، وجود انرژی، نیروی کار متخصص و مواد اولیه ارزان قیمت در ایران نسبت به کشورهای خارجی، فرایند بازاریابی، تولید و صادرات را سهل و سریع تر کرده است.

وی با تاکید بر لزوم تولید محصولات باکیفیت در ارس، تولید و مونتاژ کالاهای مطرح دنیا و توجه به موضوع برندسازی و جلب رضایت مشتریان را مهم ارزیابی کرد و گفت: از هرگونه فعالیت اقتصادی صادرات محور و مطابق با استانداردهای جهانی حمایت می کنیم.

شایان ذکر است هیات اقتصادی ترکیه با حضور 21 نفر از فعالان اقتصادی این کشور از جمله رئیس و اعضای بازرگانان و صنعتگران ایرانی مقیم ترکیه ( ایصیاد)، رئیس شورای مشترک بازرگانی ترکیه و ایران، رئیس و اعضای انجمن کارآفرینان و بازرگانان سیواس (سیوگیاد) و شرکت های فعال در عرصه های تجارت، خودروسازی، مواد غذایی، فولاد، لوازم پزشکی، راه و مسکن، نساجی، گردشگری، پوشاک، مشاوره اقتصادی، مبلمان و فناوری اطلاعات و ارتباطات ضمن بازدید از مراکز صنعتی و کارخانه های فعال و در حال احداث ارس و جلسه با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با فرایندهای سرمایه گذاری در این منطقه آزاد آشنا شدند.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج