راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه آزاد ارس

  • 28 مهر 1394
  • 14:46
  • 0 دیدگاه
  • 767 بازدید
  • Article Rating
راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه بازدید از بزرگترین سایت گلخانه ای خاورمیانه از راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه آزاد ارس در آینده خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی در جلسه ای که با حضور مدیران سازمان و مدیران مجتمع گلخانه ای تارلا امین داشت گفت: ایجاد مراکز تحقیق و توسعه اساسی ترین عامل موفقیت در فعالیت های اقتصادی است .
وی همچنین با تاکید بر احداث مرکز پژوهشی آموزشی و ترویجی گلخانه ای در منطقه آزاد ارس گفت: در راستای افزایش راندمان تولید، بهبود کیفیت محصولات، کاهش ضایعات، توسعه گونه های متناسب با محدودیت کمی و کیفی آب و ایجاد اشتغال با لحاظ نمودن کشاورزی پایدار، فعالیت های کشاورزی در محیط های کنترل شده بعنوان جایگزین مهم در کشورهای توسعه یافته می باشد که ایجاد این مراکز نیز در راستای این هدف می باشد.

وی همچنین برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی، اجرای آزمایشات در واحد تحقیق و توسعه، اجرای کارگاه های آموزشی کاربردی در حوزه های تخصصی کشاورزی و گلخانه ای را از مهمترین اهداف راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه آزاد ارس عنوان نمود.

شایان ذکر است مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بهمراه برخی از معاونین از مجتمع گلخانه ای تارلا امین، بزرگترین مجتمع گلخانه ای متمرکز خاورمیانه در منطقه آزاد ارس بازدید نمود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج